Filtry

Marki

Francuska

Wszystkie produkty w Francuska: znaleziono 2 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

7
99
 

0,2 kg

39,95 zł/1 kg

8
45
 

0,184 kg

45,92 zł/1 kg

z 1

Kuchnia francuska – wytworna i elegancka

Na przestrzeni lat kuchnia francuska zyskała szerokie grono oddanych zwolenników. Nic w tym dziwnego. Różnorodne dania kuchni francuskiej są znane i cenione na całym świecie, a tematyczne restauracje z takim menu pojawiają się na mapach miast jak grzyby po deszczu. Choć kojarzona jest głównie z żabimi udkami, ślimakami i bagietką w rzeczywistości ma do zaoferowania o wiele więcej. Wysokiej jakości francuskie produkty spożywcze możesz naleźć w sklepie carrefour.pl.

Kuchnia francuska – jaka jest naprawdę?

Kuchnia francuska nie jest pikantna. Można ją określić raczej jako delikatną, lekko wysublimowaną i na pewno fantazyjną. Dania z tego europejskiego kraju często są sporym wyzwaniem, a do ich przygotowania należy zaopatrzyć się jedynie w najlepszej jakości produkty. Podobnie jak Włosi Francuzi stawiają na świeżość składników i ich pochodzenie. Wierzą, że to właśnie one są gwarancją niepowtarzalnego smaku różnych potraw.

Przysmaki kuchni francuskiej możesz zjeść w jednej z wielu tematycznych restauracji. Zawsze możesz także spróbować swoich sił, kupić typowe francuskie produkty i podjąć wyzwanie przygotowania wytwornego dania we własnej kuchni.

Francuskie smaki – najpopularniejsze dania

Francuska kuchnia kojarzy się ze świeżą bagietką i chrupiącymi croissantami, którymi można z lubością zajadać się na śniadanie. Popularne są także różnorodne sery, tarty, winogrona i sławne żabie udka oraz ślimaki. Restauracyjne menu obfitują w prawdziwe rarytasy kuchni francuskiej, do których możemy zaliczyć przede wszystkim znaną na całym świecie zupę cebulową i quiche. Wybornym smakiem zachwycają też różnego rodzaju tarty, naleśniki (tzw. crapes) czy ratatuj. Popularnym dodatkiem do dań mięsnych jest jedyny w swoim rodzaju sos berneński (sos bernes), który powstaje na bazie sosu holenderskiego. Z deserów warto zwrócić uwagę na pyszny crème brulee!

Co pije się we Francji? Francuzi kochają kawę i z lubością piją ją o różnych porach dnia, obowiązkowo na śniadanie z ulubionym croissantem. Obok obiadowego talerza bardzo często pojawia się lampka wina, z którego słynie ten europejski kraj. Nie sposób nie wspomnieć też o szampanie, czyli jedynym w swoim rodzaju musującym winie prosto z Szampanii.

Najpopularniejsze francuskie produkty, czyli sery

Nie jest żadną tajemnicą, że właśnie we Francji produkuje się największe ilości serów, z których większość powstaje na bazie ściśle tajnych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Do najpopularniejszych z nich należą odmiany pleśniowe, jak ser brie i camembert, a także produkowany z mleka owczego roquefort.

Przyprawy i zioła – moc smaków i aromatów

Francuzi kochają zioła, zwłaszcza świeże, ale nie mają w zwyczaju ich nadużywania. Można powiedzieć, że stosują je z dużym wyczuciem, by nie zdominowały smaku przyrządzanych dań, a jedynie delikatnie go podkreśliły. Jakie zioła są najpopularniejsze? Zdecydowanie najczęściej można spotkać anyż, estragon, gałkę muszkatałową czy rozmaryn. W roli przypraw bardzo często występują cebula, czosnek i natka pietruszki. Wszystkie wymienione przyprawy mogą występować zarówno w wersji suszonej, jak i świeżej. Ceni się je nie tylko za smak, ale też fakt, że poprawiają trawienie.

Zastanawiasz się gdzie kupić dobrej jakości francuskie produkty spożywcze? Zajrzyj na stronę sklepu internetowego carrefour.pl i wybierz coś dla siebie.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu