Cofnij do
Marki
Sortuj po:
Najpopularniejsze
1 szt.
1 szt.
1 szt.
z 3
Nie sposób zbagatelizować roli, jaką odgrywają gry edukacyjne w prawidłowym rozwoju dziecka. Dla rodziców jest to świetny sposób na połączenie nauki i zabawy oraz okazja do wspólnego spędzania czasu. Dla dzieci gry edukacyjne po prostu sposób na beztroską zabawę i odkrywanie świata. Zdecydowanie warto wprowadzić taką formę nauki już dzieciom w wieku przedszkolnym.
Gry edukacyjne planszowe mogą przybierać różnorodne formy i być inspirowane dosłownie wszystkim. Żeby przyciągnąć uwagę najmłodszych, są to często planszówki z postaciami z ulubionych bajek. Do gier o charakterze edukacyjnym możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju układanki, zgadywanki i tym podobne. Sposób prezentacji gry ma na celu zachęcić dziecko do aktywnej zabawy, która samoistnie przemieni się w cenną naukę i zdobywanie nowych umiejętności. Same gry planszowe edukacyjne nie stanowią bardzo dużego wydatku, są też świetnym pomysłem na prezent.
Dzieci często nie lubią się uczyć, jeśli dobrze się przy tym nie bawią. Trudno im usiedzieć w miejscu i szukają dodatkowych atrakcji. Nauka podczas grania w gry planszowe edukacyjne jest świetnym rozwiązaniem. Taki sposób zdobywania wiedzy jest traktowany przez najmłodszych zupełnie inaczej! Przede wszystkim nie kojarzy się z nudnym obowiązkiem, a przyjmuje formę aktywnej zabawy, podczas której zawsze wiele się dzieje. Właśnie to jest największą zaletą gier edukacyjnych.
Istnieje cały szereg korzyści, jakie niosą ze sobą gry dla dzieci edukacyjne. Właśnie dlatego są narzędziem nauki często wykorzystywanym nie tylko w domach, ale również szkołach, podczas zajęć lekcyjnych. Gry edukacyjne prawidłowo dobrane do wieku i potrzeb dziecka działają wielowymiarowo:
Można, a nawet powinno się, wprowadzać gry planszowe edukacyjne już od najmłodszych lat. Rozpoczynając u dzieci w wieku przedszkolnym, przez uczniów szkół podstawowych i nastolatków. Zaszczepioną w dzieciństwie miłość do edukacyjnych gier planszowych można pielęgnować również w dorosłym świecie.
Gra o charakterze edukacyjnym spełni swoją funkcję, jeśli dobierzemy ją do wieku oraz etapu rozwoju, w jakim jest dziecko. Przedszkolaki nie będą odpowiadać na pytania w Milionerach, ale z pewnością zainteresują się planszówkami bazującymi na przykład na dopasowywaniu kolorowych obrazków.
Starsze dzieciaki w wieku szkolnym mogą grać w gry, które wymagają już większego skupienia i określonej wiedzy, którą za pomocą tego narzędzia łatwiej będzie przyswoić. W ich przypadku świetnie sprawdzą się gry edukacyjne przygodowe i układanki, które aktywnie wspierając naukę czytania, pisania i liczenia. Dzięki temu, że gra w planszówkę nie wywiera na dziecku presji, właśnie taki sposób nauki wyróżnia się wysoką skutecznością.
Lista kategorii
Zużyty sprzęt i opakowaniaCertyfikat BIOPoznaj Nutri-scoreQR kodyNiedziele handlowe 2024Dodatkowe listingiUstawienia cookies