7 prezentów na Dzień Dziadka, które posłużą cały rok

Dziadek to osoba dbająca o przekazywanie tradycji, udzielająca mądrych rad, dostarczająca wzorów do naśladowania wnuczętom. Obchodzony w Polsce 22 stycznia Dzień Dziadka to idealna okazja do uhonorowania seniora, podziękowania za wszystko, co robi dla ciebie każdego dnia. Sprawdź, co warto podarować ukochanemu dziadkowi z okazji jego święta!7 prezentów na dzień dziadka które posłużą cały rok

Wideorejestrator samochodowy

Jeśli twój dziadek jest zwolennikiem nowoczesnych technologii, świetnym pomysłem na prezent jest wideorejestrator samochodowy. Posiadanie urządzenia niesie za sobą wiele korzyści – nagrania z kamery ułatwiają ustalenie sprawców kolizji i wypadków drogowych, nawet jeśli odjechali z miejsca zdarzenia. Kierowca, który był świadkiem niebezpiecznej sytuacji i nagrał dane zajście, może przesłać film policji.

Nowoczesne kamery samochodowe, oprócz nagrywania filmów, posiadają opcję robienia zdjęć. Jest to szczególnie przydatne podczas dokumentowania szkody, uszkodzeń auta i miejsca zdarzenia. Istotną funkcją kamery jest także możliwość połączenia z telefonem poprzez Wi-Fi. Niewielka kamera może przydać się także poza autem – do uwiecznienia pięknych krajobrazów, ciekawych chwil czy niespodziewanych momentów podczas podróży.

Smartwatch lub opaska sportowa

Kolejnym elektronicznym gadżetem, który warto wręczyć z okazji Dnia Dziadka, jest smartwatch, czyli inteligentny zegarek. Oprócz wskazywania godziny, urządzenia posiadają różnorodne funkcje, np. pomiar tętna, licznik kalorii oraz licznik kroków czy monitoring snu. Zebrane informacje można zapisywać i analizować, porównywać z wynikami z poprzednich dni. Smartwatch jest nieocenionym gadżetem dla seniorów aktywnych fizycznie, lubiących sport i dbających o własne zdrowie. Jednak funkcjonalność to nie wszystko – inteligentne zegarki są także eleganckie i efektowne. Wiele modeli ma możliwość wymiany bransoletek i dopasowania ich do różnych stylizacji.

Dużą popularnością cieszą się także opaski sportowe. Posiadają podobne funkcje jak smartwatche, m.in.: powiadomienia o połączeniach przychodzących, wiadomościach SMS, krokomierz, alarm czy sterowanie odtwarzaniem muzyki.

Smartwatche i opaski sportowe to inteligentne rozwiązania, ułatwiające i umilające codzienne czynności – wybierz odpowiedni model i podaruj ukochanemu dziadkowi.

Słuchawki bezprzewodowe

Fan muzyki z pewnością ucieszy się z otrzymania słuchawek bezprzewodowych Bluetooth. Idealne dopasowanie, nowoczesny wygląd, brak plączących się kabli, wygoda to tylko niektóre z zalet urządzeń tego typu. Obdarowany słuchawkami dziadek z pewnością będzie zadowolony z możliwości korzystania z nich podczas ćwiczeń dla seniorów, prac domowych oraz odpoczynku.

Termos lub kubek termiczny

Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo ważny w każdym wieku i nie powinno się z niego rezygnować także zimą. Termos lub kubek termiczny z kawą, lub herbatą z pewnością umili zimowe spacery, gdy na dworze wiatr i mróz. Dobrze dobrane materiały nie spowodują, że napój zbyt szybko ulegnie wychłodzeniu. Kubek izolujący temperaturę sprawdzi się także podczas biwaków czy wędkowania.

Ciepłe i eleganckie kapcie

Propozycją prezentową, która nie wychodzi z mody, są ciepłe, wygodne i dobrze wykonane kapcie. Domowe pantofle to element garderoby niezbędny w garderobie każdego eleganckiego pana. Możesz wybierać wśród wielu wzorów i kolorów, w zależności od preferencji dziadka. Ciekawą opcją są kapcie, opatrzone oryginalnymi nadrukami czy napisami, jak np. „Super dziadek”.

Maszynka do strzyżenia lub trymer do brody

Posiadacz zarostu z pewnością ucieszy się z trymera, dzięki któremu samodzielnie skróci wąsy i brodę do odpowiedniej dla siebie długości, bez wizyty u barbera. Jeśli twój dziadek nie jest zwolennikiem owłosienia na twarzy, warto zastanowić się nad zakupem maszynki do strzyżenia włosów. Urządzenie pozwoli na skrócenie włosów i stworzenie idealnej fryzury w domowym zaciszu.

Słodkości

Twój dziadek jest łasuchem? Osłodź mu dzień, wręczając ulubione słodkości, np. bombonierę z pysznymi czekoladkami czy ciastka z kremem. Jeśli senior jest fanem lodów, możesz przygotować mu pyszny deser lodowy z owocami, który umili to ważne święto, jakim jest Dzień Dziadka.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu