Dzień Babci i Dziadka: jak uczcić ich święto?

W drugiej połowie stycznia w Polsce obchodzone są wyjątkowe święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zastanawiasz się, jakie niespodzianki możesz przygotować ukochanym seniorom? Sprawdź kilka interesujących rozwiązań, by miło wspólnie spędzić czas. Zapewnij swoim dziadkom niezapomniane chwile!Dzień Babci i Dziadka: jak uczcić ich święto?

Przygotowanie pyszności dla dziadków

Twoja babcia z pewnością jest mistrzynią kuchni. Warto jednak, aby w swoje święto odpoczęła od codziennych obowiązków. Co powiesz na przygotowanie pyszności dla babci?

Jeśli istnieje taka możliwość, zaproś dziadków na przygotowany przez ciebie obiad. Przyrządź ich ulubione dania, spróbuj przygotować coś z przepisu babci lub postaw na całkiem nieznane im potrawy, by mogli spróbować nowych smaków. Idealnym uwieńczeniem obiadu z okazji Dnia Babci i Dziadka będzie pyszny desermoże szarlotka lub sernik? Seniorzy z pewnością docenią twoje starania bardziej niż drogi upominek.

Długi zimowy spacer

Dla wielu babć i dziadków najlepszym prezentem jest wspólnie spędzony czas. Jeśli pogoda dopisuje i nic nie stoi na przeszkodzie spotkaniu z ukochanymi seniorami, wyjdźcie razem na długi zimowy spacer. Odwiedźcie miejsca, które dobrze wam się kojarzą i wywołują uśmiechy na twarzach. Nie zapomnij zrobić kilku zdjęć, dzięki którym uwiecznisz wasz wspólny świąteczny spacer.

Świetnym rozwiązaniem jest wręczenie kijów trekkingowych z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka i wypróbowanie ich podczas wspólnej przechadzki. Nordic walking cieszy się ogromną popularnością, również wśród osób starszych, ponieważ angażuje praktycznie wszystkie partie mięśni bez nadmiernego obciążenia organizmu. Obdarowując dziadków kijami, wyjaśnij, na czym polega nordic walking, a następnie potrenujcie wspólnie. Może uda ci się namówić ukochanych seniorów do aktywności fizycznej, która wzmocni mięśnie oraz pozytywnie wpłynie na odporność organizmu?

Wspólne oglądanie filmów i zdjęć

Po pysznym obiedzie i miłym spacerze sięgnij po album ze zdjęciami. Wróćcie pamięcią do chwil z młodości dziadków, powspominajcie członków rodziny i bliskich znajomych, a także porozmawiajcie o marzeniach i planach. Jeżeli  dodatkowo posiadasz nagrania z dzieciństwa lub ważnych uroczystości rodzinnych, zorganizuj pokaz filmowy w domowym zaciszu – przygotuj wygodne siedziska, aromatyczną kawę lub czekoladę i coś do chrupania. Taki wieczór wspomnień bez wątpienia ucieszy i wzruszy babcię, jak i dziadka.

Spotkanie online

Jeżeli z różnych względów – bezpieczeństwa, odległości, obowiązków – nie możesz spędzić Dnia Babci i Dnia Dziadka ze swoimi bliskimi, postaw na kontakt telefoniczny lub internetowy. Jeśli macie możliwość, połączcie się ze sobą za pośrednictwem kamery, jeżeli nie – po prostu zadzwoń do dziadków i złóż im serdeczne życzenia. Seniorzy muszą czuć, że są ważni, wiele dla ciebie znaczą i że o nich pamiętasz, szczególnie gdy sytuacja związana z pandemią Covid-19 uniemożliwia często odwiedziny i wspólne spędzanie czasu. Nie szczędź im miłych słów, podziękuj za wszystko, co dla ciebie robią każdego dnia.

List z upominkiem

Nie możesz spotkać się z dziadkami na żywo, ale nie wyobrażasz sobie nie złożyć im życzeń i nie wręczyć prezentu? Wyślij im list lub kartkę z życzeniami na Dzień Babci i Dziadka. Napisz, jak bardzo ich kochasz i że żałujesz, że nie możesz spędzić z nimi tych wyjątkowych dni. Do listu możesz dołączyć upominek – może książki, kosmetyki lub czekoladki będą dobrym pomysłem? Przy zakupie prezentów, weź pod uwagę preferencje dziadków. Jeśli babcia uwielbia kawę, podaruj jej piękne filiżanki, ekspres lub młynek do kawy. Dziadek jest wielbicielem nowoczesnych technologii? Bez wątpienia ucieszy się ze smartwatcha lub bezprzewodowych słuchawek! W sklepach stacjonarnych Carrefour oraz na Carrefour.pl odnajdziesz wiele pomysłów na prezent Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zrób zakupy online i wybierz najwygodniejszą formę dostawy, np. Carrefour Sprint, dzięki której produkty zostaną dostarczone do wybranego miejsca w ciągu 3 godzin od finalizacji zamówienia!

A teraz najważniejsze – pamiętaj o babciach i dziadkach każdego dnia, nie tylko w ich święta!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu