Bukiet na Dzień Kobiet najpiękniejsze kwiaty i ich symbolika

Co roku 8 marca panowie odwiedzają kwiaciarnie, aby kupić piękne bukiety dla pań. Wielu mężczyzn zastanawia się wtedy, jakie kwiaty na Dzień Kobiet kupić partnerce, a które będą odpowiednie dla mamy lub koleżanki. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze kwiatów na Dzień Kobiet!Bukiet na Dzień Kobiet najpiękniejsze kwiaty i ich symbolika

Jakie kwiaty wybrać na Dzień Kobiet?

Kwiaty to prezent uniwersalny i elegancki. Należy jednak wiedzieć, że każdy gatunek ma swoje znaczenie. Dobór roślin powinien być dokładnie przemyślany i odpowiedni do okazji. Kwiaty idealne na Dzień Kobiet to:

  • róże – symbolizują miłość i namiętność,
  • goździki - wyrażają szacunek i podziw, a także wdzięczność,
  • tulipany – odzwierciedlają radość ze spotkania i łączącej relacji,
  • lilie – oznaczają najlepsze życzenia,
  • niezapominajki – sygnalizują, że chcesz, aby osoba o tobie wiecznie pamiętała,
  • frezje – to wyraz szacunku lub zaproszenie do flirtu.

Właściwie dobrane kwiaty powinny określać twój stan emocjonalny – wyrażać więcej niż jakiekolwiek słowa. Warto mieć również świadomość, że nie tylko rodzaj kwiatów, ale także ich kolor niesie za sobą ukryte znaczenie.

Kwiaty na Dzień Kobiet – jaki kolor będzie odpowiedni?

Jeżeli planujesz zakup bukietu dla ukochanej partnerki, postaw na czerwone kwiaty. Wysyłają sygnał, że żywisz do niej gorące uczucia. Symbolizują namiętną miłość i pożądanie.

Bukiet w odcieniu różu jest o wiele mniej zobowiązujący niż czerwony. To oznaka sympatii i świetny pomysł na prezent dla przyjaciółki lub koleżanki.

Biel oznacza niewinność i czystość. Kwiaty w tym kolorze podkreślają szczere uczucia i dobre intencje. Będą idealne dla kobiet, które darzysz szacunkiem i sympatią.

Niebieskie kwiaty podkreślają wierność, lojalność i oddanie obdarowanej kobiecie. Bukiet w tym kolorze możesz wręczyć zarówno partnerce, przyjaciółce, jak i mamie czy siostrze.

Jakich kwiatów nie kupować 8 marca?

Wiesz już, że zarówno gatunki kwiatów, jak i ich kolory niosą za sobą jakąś treść. Warto jednak jeszcze bardziej zagłębić się w ich symbolikę. Jeżeli chcesz wręczyć prezent na Dzień Kobiet w formie kwiatowej kompozycji, sprawdź dodatkowo, jakich roślin nie należy kupować.

8 marca warto unikać żółtych bukietów. Kwiaty o tej barwie symbolizują przyjaźń, ale jednocześnie zazdrość, niewierność i złość. Jeżeli jednak kobieta, którą chcesz obdarować, uwielbia żółty – postaw na bukiet różnokolorowy, z dodatkiem żółtych elementów (np. żonkili). Połączenia kolorów „zacierają” negatywne znaczenie żółtej barwy.

Niekorzystnym rozwiązaniem będzie także wybór fioletowego bukietu. Kolor ten oznacza smutek i żal, kojarzy się ze śmiercią i żałobą. Z tych samych względów nie kupuj na Dzień Kobiet chryzantem ani kalii – są to kwiaty najczęściej wybierane do wieńców i wiązanek pogrzebowych.
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu