Światowy Dzień Majsterkowicza – najlepsze pomysły na prezent dla złotej rączki

Chociaż początek grudnia większości osób kojarzy się przede wszystkim z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia oraz Mikołajkami, w tym czasie swoje święto mają także osoby lubiące majsterkować. Znasz kogoś takiego? Podaruj mu z tej okazji upominek, który pozwoli mu rozwijać swoje hobby.Światowy Dzień Majsterkowicza

Kiedy jest Światowy Dzień Majsterkowicza?

Wraz z początkiem grudnia rozpoczyna się sezon przygotowań do Bożego Narodzenia. Warto jednak pamiętać, że wcześniej jest jeszcze jedno ważne dla wszystkich złotych rączek święto. Dzień Majsterkowicza został zainicjowany w Polsce i jest obchodzony 3 grudnia, czyli w dzień urodzin Adama Słodowego. Prowadził on przez ponad 20 lat popularny program telewizyjny „Zrób to sam”, w którym pokazywał m.in. jak samodzielnie wykonać drewniany samolot lub windę działającą dzięki magnesom. Dzień Majsterkowicza to świetna okazja, aby docenić osoby lubiące zajmować się drobnymi naprawami lub wykonywać w domu różnego rodzaju ulepszenia. Najlepszym pomysłem jest oczywiście podarowanie prezentu, który będzie nawiązywał do zainteresowań obdarowanego. Nie masz pomysłu na praktyczny upominek? Poniżej kilka ciekawych propozycji, które mogą ułatwić wybór.

Zestawy narzędzi jako prezent na Dzień Majsterkowicza

Każda złota rączka potrzebuje solidnych narzędzi, aby móc realizować swoją pasję. Wybór jest bardzo duży, dlatego można znaleźć coś odpowiedniego niezależnie od tego, czy obdarowywana osoba woli pracować z drewnem czy np. zajmuje się chętniej obróbką metali albo naprawianiem urządzeń elektrycznych. Uniwersalnym prezentem dla majsterkowicza będą zestawy wkrętaków lub kluczy różnej wielkości. Zależnie od przeznaczonego na ten cel budżetu można zdecydować się na mniejszy bądź bardziej rozbudowany komplet składający się z większej liczby elementów.

Wyposażenie do przydomowego warsztatu

Innym pomysłem na uniwersalny prezent dla majsterkowicza jest wyposażenie do warsztatu. Złotej rączce z całą pewnością przydadzą się różnego rodzaju akcesoria, które będzie mógł wykorzystać podczas napraw. Dobrze sprawdzą się także produkty służące do przechowywania. Wśród nich wymienić można chociażby specjalne tablice na ścianę, do których mocowane są pojemniki na drobne śruby i nakrętki albo haczyki na narzędzia. Taki prezent sprawi, że w kąciku do majsterkowania łatwiej będzie utrzymać porządek, a wszystkie akcesoria znajdą się pod ręką. Ciekawym pomysłem jest też specjalny pas na narzędzia, który znacznie ułatwi wykonywanie różnego rodzaju prac. Przy większym budżecie można też podarować majsterkowiczowi specjalną szafkę narzędziową. Taki solidny mebel pomieści wszystkie akcesoria przydatne podczas napraw, a dzięki zamocowanym kółkom łatwo będzie go przesuwać po warsztacie.

Narzędzia specjalistyczne dla złotej rączki

W przypadku gdy majsterkowicz ma podstawowe narzędzia, a jego hobby obejmuje konkretną dziedzinę, warto podarować mu sprzęt przydatny podczas wykonywania preferowanych przez niego prac. Jeśli złota rączka lubi zajmować się stolarką, z pewnością ucieszy się z narzędzi do obróbki drewna, takich jak np. dłuta, strugi stolarskie, ściski, zestawy do połączeń kołkowych lub różnej wielkości i kształtów frezy. W przypadku majsterkowiczów, którzy najchętniej zajmują się naprawą urządzeń elektrycznych lub elektronicznych, dobrym pomysłem na prezent może być lutownica, multimetr cyfrowy, zestaw precyzyjnych narzędzi do naprawy urządzeń elektronicznych albo ściągacz izolacji. Tego typu narzędzia przeznaczane do konkretnych prac pozwolą uzupełnić warsztat złotej rączki.

Gdzie szukać prezentu na Dzień Majsterkowicza?

Prezent dla złotej rączki z okazji Światowego Dnia Majsterkowicza można znaleźć nie tylko w sklepach z narzędziami. Różnego rodzaju akcesoria przydatne w każdym przydomowym warsztacie są dostępne także w sklepach Carrefour oraz online na stronie https://www.carrefour.pl/. Ponieważ początek grudnia to czas poszukiwania prezentów na Mikołajki, co może wiązać się z dużymi tłumami w sklepach, rozsądnie jest zrobić zakupy przez internet z dostawą do domu. Jeśli jednak obawiasz się, że zamówiony prezent nie dotrze na czas lub preferujesz zakupy stacjonarne, pamiętaj o stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa podczas odwiedzania sklepów.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu