Prezent na parapetówkę – co kupić znajomym do nowego domu?

Nie wiesz, jaki prezent na parapetówkę warto wybrać? Nie warto zostawiać wyboru na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli chcesz pozytywnie zaskoczyć organizatora imprezy i dobrze trafić z upominkiem. Co kupić na parapetówkę? Za chwilę zaproponujemy kilka ciekawych rozwiązań!prezent na parpetówkę

Parapetówka – co to jest? Jaki prezent do nowego domu wybrać?

Parapetówka to pierwsza impreza po wprowadzeniu się do nowego lokum. Na taką imprezę zaprasza się znajomych lub rodzinę, żeby poznali nowe miejsce i uświetnili swoją obecnością przyjęcie z okazji przeprowadzki do nowego miejsca. Od dawna obowiązuje tradycja, żeby na taką imprezę wziąć ze sobą prezent do nowego domu. Podarunku powinny mieć raczej symboliczny charakter – w końcu nie chodzi o wartość prezentu, a raczej wykazanie się inicjatywą i pomysłowością. Częstym wyborem są praktyczne, drobne przedmioty o praktycznym zastosowaniu, których często brakuje w nowym miejscu tuż po wprowadzeniu. Często także prezent na nowe mieszkanie stanowią artykuły dekoracyjne.

Jaki prezent na parapetówkę kupić?

Nie masz pomysłu, co kupić znajomym do nowego domu? Zobacz listę polecanych prezentów!

  1. Wazon

To jeden z tych prezentów, które przydadzą się od razu. Jest duża szansa, że ktoś z gości przyniesie kwiaty, więc od razu znajdzie się zastosowanie dla tego upominku. Poza tym, wazon powinien być w każdym domu. Nic się nie stanie, jeśli będzie więcej niż jeden!

  1. Kieliszki do wina

To także coś, co nie będzie długo czekać na rozpakowanie, zwłaszcza wtedy, gdy organizator imprezy lubi wino. W związku z tym, że delikatne kieliszki łatwo potłuc, też nic nie stoi na przeszkodzie, żeby więcej niż jedna osoba wręczyła taki prezent na parapetówkę.

  1. Patera na ciasto

Nie jest to pierwsza rzecz o której myśli się podczas przeprowadzki do nowego domu. Dobrze zatem podarować paterę, żeby łatwiej było podać słodkości gościom – szczególnie, jeśli wiemy, że jakiś smakowity deser może się pojawić.

  1. Rośliny doniczkowe

To bardzo dobra dekoracja i sprawdzony prezent do nowego domu. Jest to też prezent na parapetówkę, który… od razu trafi na parapet!

  1. Kubki

Przydadzą się tak samo, jak kieliszki. Zwłaszcza jeśli ktoś lubi pić kawę, herbatę albo kakao. Dobrym pomysłem będą kubki spersonalizowane na przykład z imieniem, ulubionym cytatem albo nadrukowanym zdjęciem. Trafionym pomysłem może być także kawa. To sprawdzony patent, ale tylko pod warunki, że znamy preferencje osoby obdarowywanej – czy woli arabikę, robustę, sypaną czy w ziarnach. Warto po prostu wiedzieć, jakie rodzaje kawy preferuje gospodarz.

  1. Zestaw noży

Jeden z pomysłów na pomoc w wyposażeniu kuchni. Prezent na nowe mieszkanie dla osoby, który lubi gotować może mieć także inny charakter. W zależności od potrzeb można wybrać deskę do sera, książkę kucharską albo miski do sałatek.

  1. Ręczniki albo pościel

Często krytykowany prezent na parapetówkę, ale zupełnie niesłusznie! Sprawdzi się zarówno na parapetówkę, jak również w roli prezentu ślubnego. Wszyscy wcześniej czy później zrobią użytek z takiego podarunku i go docenią. Jeśli nie od razu, to za jakiś czas.

Jeśli ktoś przeprowadził się do dużego domu, a impreza ma się odbyć w sezonie letnim, można rozważyć jaki grill ogrodowy kupić. Jeśli zdecydujesz się na droższy model, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie składka kilku osób na jeden upominek.

Już wiesz, jaki prezent na parapetówkę się sprawdzi? Pamiętaj, że to Ty najlepiej znasz organizatora imprezy i jego lub jej upodobania.

Prezent na parapetówkę to miły gest. O czym jeszcze pamiętać, idąc na imprezę?

Co kupić na parapetówkę to istotna kwestia, ale nie najważniejsza. Przede wszystkim, idąc w odwiedziny, należy mieć z tyłu głowy to, żeby nie narobić kłopotów gospodarzowi. Jeśli impreza odbywa się w bloku, należy przestrzegać zasad ciszy nocnej. Dobrze też w miarę możliwości pozostawić nowe mieszkanie w dobrym stanie. Jeśli zostajemy do końca przyjęcia, miłym gestem będzie zaproponowanie swojej pomocy w zrobieniu podstawowych porządków.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu