Majówka last minute: w co najlepiej się spakować?

Majówka zbliża się wielkimi krokami i mimo że najchętniej spędzamy pierwszy majowy weekend na grillowaniu, chętnie wykorzystujemy ten czas na podróże. Wystarczy bowiem zorganizować sobie kilka dodatkowych dni urlopu i możemy wybrać się nawet na tygodniowy wypoczynek. Oczywiście nawet krótki, weekendowy wyjazd może skutecznie naładować nasze akumulatory. Często jednak zapominamy o ważnej sprawie w kwestii organizacji takiego wyjazdu, mianowicie o tym w co tak właściwie się spakujemy. Kilkudniowa podróż może spowodować wiele problemów w tym temacie. Nie potrzebne nam bowiem będą duże walizki, z których korzystamy podczas urlopowych, dłuższych wojaży.Majówka last minute: w co najlepiej się spakować?

W co się spakować na majówkę?

Pakowanie na majówkę nie musi być wcale problemem, jeśli zawczasu przygotujemy się do wyjazdu i zadbamy o odpowiedni bagaż. Zasada jest wyjątkowo prosta i opiera się na celu podróży:

Jeśli planujesz zwiedzanie lub wycieczki piesze, koniecznie wybierz wygodny i pojemny plecak, w którym pomieścisz wszystkie niezbędne rzeczy i akcesoria,

Jeśli zdecydujesz się na podróż samolotem najlepszym rozwiązaniem będzie walizka kabinowa, w pełni spełniająca wymogi bagażu podręcznego.

Decydując się na wyjazd podczas długiego weekendu majowego powinniśmy zatem odpowiedzieć sobie na poniższe, kluczowe dla określenia rodzaju bagażu, jaki powinniśmy ze sobą zabrać:

 • Ile bagażu planujemy zabrać ze sobą i co ta właściwie chcemy spakować?
 • Czy torba będzie nam potrzebna jedynie do transportu, czy może będziemy ją mieć cały czas przy sobie?
 • Podróżujemy samolotem czy samochodem?

Odpowiedź na te pytania pozwoli nam dokładnie określić, jakiego rodzaju torbę powinniśmy wybrać.

Walizka na majówkę

Jeśli podróżujesz samolotem lub samochodem, ale po dotarciu do miejsca przeznaczenia nie musisz nosić bagażu ze sobą, wybierz pojemną i wygodną walizkę. Walizka, którą wybierzesz powinna być wyborem na lata. Warto więc zwrócić uwagę na kilka jej najważniejszych cech, które spowodują, że będzie nam służyła długo, a podróżowanie z nią będzie przyjemne. Wybierając walizkę koniecznie zwróć uwagę na jakość takich elementów, jak:

 • Waga walizki,
 • Materiał, z jakiego jest wykonana,
 • Jakość rączki i kółek,
 • Ogólna stylistyka.

Każdy z tych elementów ma duży wpływ na komfort podróży. Dobrze zaprojektowana walizka powinna być mała, a jednocześnie pakowna. Dobrze jeśli dysponuje kilkoma komorami. Dla osób, które chcą mieć pod ręką różne drobiazgi, najlepszym rozwiązaniem będą walizki z łatwo dostępnymi kieszeniami zewnętrznymi. Zwróć również uwagę, czy waliza posiada wewnętrzne pasy zabezpieczające bagaż, który dzięki nim nie będzie się przemieszczał w walizce na przykład podczas lotu. Decydując się na podróż lotniczą, koniecznie sprawdź warunki i wymogi dotyczące bagażu danej linii lotniczej i tego, co mozna zabrać do samolotu, wybierz walizkę w pełni je spełniającą. Dla komfortu przemieszczania się z walizką upewnij się, że jest ona wyposażona w teleskopową rączkę oraz miękkie, obrotowe kółka. Pozwoli to z łatwością pokonywać pieszo nawet nierówne chodniki.

Plecak na majówkę

Odpowiednie dobranie plecaka na weekend majowy nie jest, wbrew pozorom, prostym zadaniem. Wybór rozpocząć należy od przeznaczenia i sposobu podróżowania. Jeśli większość czasu podczas weekendu majowego spędzimy z plecakiem na plecach, powinniśmy zadbać o jak największą wygodę. Wygodny system nośny to absolutna podstawa. Poza tym zwróćmy uwagę na ilość kieszeni oraz pojemność plecaka. Czym powinien charakteryzować się wygodny plecak? Przede wszystkim wygodnym i możliwym do swobodnego regulowania systemem nośnym, regulowanym kominem, wygodnym dostępem do komory głównej i dolnej, dużą ilości kieszeni, wytrzymałym materiałem oraz niską wagą. Jeżeli nasz wybór padnie na plecak, spełniający wszystkie powyższe założenia, możemy być pewni, że wyjazd na majówkę nie będzie dla naszych pleców drogą przez mękę. Z wygodnym plecakiem nawet długie trasy w górach nie będą przeszkodą.

Jak się spakować na majówkę?

Pakowanie się na wyjazd majówkowy to wyjątkowo trudne zadanie. Zmienna pogoda dominująca w tym okresie powoduje, że powinniśmy zabrać ze sobą dwa komplety ubrań – na ciepłe i chłodne dni. Mimo tego, że wyjeżdżamy zaledwie na kilka dni, często musimy zabrać ze sobą bagaż o wielkości porównywalnej do całotygodniowego wyjazdu. Zatem warto dobrze się przygotować i spakować jedynie niezbędne rzeczy. Jak to zrobić?

 • Przygotuj listę niezbędnych rzeczy,
 • Przejrzyj i w razie konieczności wypierz ubrania, które chcesz zabrać,
 • Postaraj się spakować wszystko do jednej torby,
 • Nie przesadzaj z ilością ubrań – to w końcu tylko kilka dni,
 • Zadbaj o niezbędne wyposażenie podróżnej apteczki.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się w majówkę w góry czy na popularny city break, czy Twój wyjazd jest zaplanowany z wyprzedzeniem, czy może zorganizowany na ostatnią chwilę, odpowiedni bagaż jest niezbędny dla zachowania komfortu i skupienie się na najważniejszym – odpoczynku i relaksie. W tym celu wybierz najlepsze torby, plecaki i walizki dostępne na stronach sklepu internetowego Carrefour.pl. Znajdziesz tu modele, które z całą pewnością przypadną Ci do gustu. Podróż z torbami i walizkami z naszej oferty będzie wygodna i przyjemna. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się ze swoją ofertą.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu