Majówka na mazurach: co warto zabrać ze sobą w rejs?

Co zabrać wybierając się na rejs po mazurskich jeziorach? To pytanie padające wśród osób, które nie miały nigdy przyjemności spędzenia czasu na jachcie. I dobrze, że pojawia się taka wątpliwość. Rejs jachtem bowiem wymaga specjalnego podejścia do pakowania. Musimy pamiętać, że przestrzeń jachtu jest ograniczona, nieporównywalnie mniejsza od pokoju hotelowego, więc musimy wykazać się rozsądkiem i ograniczyć bagaż do niezbędnego minimum. Nie możemy również zapominać o kapryśnej pogodzie na Mazurach. Nasz bagaż musi więc zawierać ubrania zarówno na upalne, jak i zimne czy deszczowe dni.Majówka na mazurach: co warto zabrać ze sobą w rejs?

Co koniecznie musimy zabrać ze sobą na rejs po mazurskich jeziorach?

Wybierając się w rejs, powinniśmy zapomnieć o przyzwyczajeniach z wypraw do hoteli. Na jachcie po prostu nie ma miejsca na nieporęczne walizki. Sportowa, miękka torba będzie najlepszym rozwiązaniem. Miękka torba zmieści się na półkach, jaskółkach czy bakistach, z walizkami może być już problem.

Kiedy już wybierzemy odpowiednią torbę zajmijmy się odpowiednim jej spakowaniem. Specjaliści wskazują na kilka podstawowych elementów ekwipunku, w które każdy uczestnik rejsu powinien być wyposażony. Mowa tu przede wszystkim o odzieży przeciwdeszczowej – i wcale nie musimy wybierać profesjonalnej odzieży sztormowej. Na rejs należy zabrać odzież, która zapewni nam ciepło i nie pozwoli przemoknąć. Warto natomiast zabrać ze sobą rękawiczki żeglarskie. Zastąpienie ich na przykład rękawiczkami rowerowymi nie sprawdzi się w praktyce. Wybierając się na rejs na Mazurach, niezależnie od pory roku, powinniśmy mieć ze sobą ponadto czapkę, szalik i ciepłe (nawet zimowe) ubranie. Szczególnie podczas majowych rejsów, wiatr potrafi mocno dać się we znaki, a wieczorny czas przy ognisku będzie przyjemniejszy kiedy nie będzie nam zimno. Żeby skomplikować pakowanie na rejs, powinniśmy zabrać ze sobą czapkę z daszkiem, krem z filtrem, środek zapobiegający ukąszeniom i łagodzący ukąszenia komarów, a także okulary przeciwsłoneczne. Konieczne jest również zadbanie o odpowiednie obuwie (zdecydowanie unikajmy japonek!) – wybierzmy obuwie na miękkiej podeszwie oraz parę cieplejszych butów na gorszą pogodę. Ponadto przyda nam się ciepły śpiwór. Mimo, że pod pokładem w ciągu ciepłych dni może być gorąco, na chłodne noce ciepły śpiwór będzie jak znalazł. Lista koniecznych podczas rejsu gadżetów może być bardzo rozbudowana, jednak bezwzględnie musimy pamiętać o scyzoryku wielofunkcyjnym – bez niego ani rusz, a także latarka czołowa – zdziwicie się, jak bardzo będzie przydatna.

Majówka na Mazurach, szczególnie spędzona na jachcie to niesamowita przygoda i możliwość przeżycia prawdziwej przygody. Decydując się na rejs po jeziorach mazurskich pamiętajmy, że w kwestii bagażu powinniśmy trzymać się dwóch zasad, które ułatwią przygotowanie:

  • Zabierajmy możliwie najmniejszy bagaż,
  • Przygotujmy się na wszystkie warunki atmosferyczne.

Stosowanie się do dwóch powyższych zasad pozwoli każdemu, nawet początkującemu żeglarzowi doskonale przygotować się do rejsu. W celu skompletowania wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia koniecznych podczas rejsu, koniecznie odwiedźcie sklep Carrefour.pl, gdzie znajdziecie wszystko, co będzie Wam potrzebne podczas przygody na Mazurach.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu