Wyjazd na majówkę: akcesoria dziecięce niezbędne w podróży

Podróż z dzieckiem jest wyjątkowo skomplikowanym zadaniem logistycznym, wymagającym starannego przygotowania. Nie powinniśmy zapomnieć o żadnym z akcesoriów dziecięcych. Chcemy bowiem zapewnić dzieciom (a także sobie) odpowiedni poziom komfortu podczas podróży. Samo przygotowanie auta do majówkowej podróży to nie wszystko! Odpowiadamy, co zabrać na długą podróż samochodem, aby podróż z dzieckiem była przyjemna i bezstresowa.Wyjazd na majówkę: akcesoria dziecięce niezbędne w podróży

Zapewnij dziecku wygodną podróż

Komfort podczas podróży jest niezwykle istotny dla dzieci w każdy wieku. Dziecko, któremu jest wygodnie będzie zdecydowanie bardziej spokojne, mniej skłonne do marudzenia i pogodniejsze. Podstawą zapewnienia dziecku komfortu będzie oczywiście wygodny fotelik. Dla starszych dzieci, które nie muszą już podróżować w foteliku warto uzupełnić wyposażenie auta o ochraniacz na pasy bezpieczeństwa z miękkich materiałów, a także ochraniacz na sam fotelik wykonany z miękkiej i wchłaniającej pot tkaniny. Dzięki temu nieprzyjemny, sztywny pas nie będzie obcierał skóry, a dyskomfort spowodowany wysokimi temperaturami będzie zminimalizowany. Dla zapewnienia dziecku spokojnej podróży podczas wysokich temperatur i rażącego słońca, powinniśmy wyposażyć auto w osłony przeciwsłoneczne, które można mocować do szyb specjalnymi przyssawkami. Na chłodniejsze dni, warto zabrać ze sobą ciepły kocyk. Nie zapominajmy o wygodnej poduszce podróżnej dla dziecka, najlepiej takiej która doskonale dopasuje się do kształtu głowy i zapewni wygodę podczas snu.

Atrakcje na czas podróży

Nuda to najgorsze, co może przytrafić się dziecku podczas podróży. Maluch, który nie ma co robić bardzo szybko staje się niespokojny, płacze lub marudzi. Dlatego też powinniśmy zapewnić dziecku odpowiednią rozrywkę. Na szczęście producenci akcesoriów dziecięcych wychodzą rodzicom naprzeciw oferując szereg zajmujących, ciekawych rozwiązań dla każdego dziecka. Do wyboru mamy bardzo wiele dokładnie przemyślanych zabawek dl maluchów w każdym wieku. Możemy zdecydować się na przykład na:

 • Przenośny stolik nakładany na fotelik, na którym dziecko może rysować, układać puzzle lub bawić się swoimi ulubionymi zabawkami.
 • Interaktywne zawieszki montowane do uchwytu fotelika lub tylnej kanapy, szczególnie polecane dla niemowlaków.
 • Gry magnetyczne – kiedy już skończą się nam pomysły na gry słowne, czas przejść do gier planszowych. Najlepsze do samochodu będą gry magnetyczne. Dzięki nim nie rozsypią się ani nie pogubią niewielkie elementy gier.
 • Dla starszych dzieci doskonałym sposobem na zabicie nudy będzie mocowany na tylnej zagłówku kierowcy lub pasażera tablet, na którym możemy zapewnić dzieciom rozrywkę w postaci ulubionych bajek lub filmów.
 • Możliwości zajęcia dziecka podczas podróży jest bardzo wiele. Wszystko zależy od kreatywności rodziców. Aby jednak mieć pewność, że nasze propozycje przypadną dzieciom do gustu, zadbajmy przede wszystkim o komfort ich podróży. Wtedy dziecko będzie bez przeszkód oddać się zabawie, a czas spędzony w aucie upłynie szybko i przyjemnie.

Co jeszcze warto mieć ze sobą podróżując autem z dzieckiem?

Dzieci w samochodzie, szczególnie na dłuższych trasach, poza rozrywkami potrzebowały będą z pewnością jedzenia i picia. Dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w przydatne gadżety, dzięki którym karmienie dziecka w podróży nie będzie problemem, na przykład:

 • Kubek niekapek oraz pojemnik na przekąski, tzw. niewysypek,
 • Silikonowe śliniaczki,
 • Termiczne pojemniki na żywność,
 • Wilgotne chusteczki,
 • Zestaw nawilżanych ściereczek do dezynfekcji,
 • Woreczki na zabrudzone ubranka,
 • Silikonową matę do przewijania malucha,
 • Podróżny nocnik.

Wszystkie te elementy wyposażenia są zapewne bardzo dobrze znane każdemu rodzicowi, który podróżuje z małymi dziećmi. Ich wartość jest nie do przecenienia podczas każdej, nawet krótkiej podróży.

Majówkowy wyjazd w gronie rodzinnym to wyjątkowy czas. Aby przygotować się do niego warto zadbać o najmniejszy nawet szczegół, pozwalający zapewnić możliwie największy komfort podróży dziecka. Dzięki gadżetom i rozwiązaniom stworzonym z myślą o młodszych i starszych dzieciach każda podróż będzie wyjątkowo udaną przygodą. W poszukiwaniu najlepszych gadżetów i wyposażenia dla dzieci warto odwiedzić sklep  Carrefour gdzie znajdziecie wszystko, co jest potrzebne, aby zapewnić Waszym pociechom najwyższą wygodę podczas podróży, a Wam spokój i relaks. Serdecznie zapraszamy.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu