Jak zaplanować imprezę urodzinową w domu? Co podczas niej podawać?

Zastanawiasz się, jak zaplanować imprezę urodzinową? Po tym, jak przeczytasz nasz poradnik, z pewnością będzie łatwiej. Nasz artykuł polecamy w szczególności osobom, które nie wiedzą, jak zorganizować urodziny w domu.Jak zaplanować imprezę urodzinową?

Urodziny w domu – za i przeciw

Kiedyś urodziny w domu były czymś powszechnym. Wynajmowanie lokali na imprezy prywatne było praktycznie niedostępnym marzeniem, więc często ciasne mieszkanie było jedyną opcją. Ostatnie lata to jednak dominacja rozmaitych imprez organizowanych w pubach, klubach czy restauracjach. Z powodu pandemii wiele lokali było zamkniętych, więc znów przyzwyczailiśmy się do spędzania czasu z bliskimi w miejscu zamieszkaniu – często w niewielkim gronie. Jak zorganizować urodziny w domu? Trudno lekceważyć bowiem wszelkie zalety, jakie się z tym wiążą.

Impreza w domu to mniejszy koszt jedzenia i napojów. Nie trzeba też z wyprzedzeniem rezerwować stolika w lokalu. Organizując imprezę w domu, można także dowolnie zaaranżować przestrzeń i atrakcje. A jednak urodziny w domu mają też szereg wad. Największe to konieczność sprzątania po imprezie, a także ograniczenia lokalowe – zbyt mała przestrzeń, a także konieczność przestrzegania ciszy nocnej. Więc zaplanować imprezę urodzinową w domu, aby zniwelować te wady?

Jak zorganizować urodziny – napoje i przekąski

Już na wstępie, gdy zapraszamy gości, powinniśmy zaznaczyć, jak wygląda kwestia jedzenia i napojów. Można samodzielnie zadbać o kompletny catering lub zorganizować tak zwaną imprezę składkową, gdzie każdy przynosi coś od siebie. W tym drugim przypadku dobrze jest jednak zadbać o odpowiednią koordynację, po to, aby nie doszło do sytuacji, że wszyscy przyniosą to samo. Szukając pomysłu na to, jak zaplanować imprezę urodzinową składkową można sięgnąć po jedną z pomocnych aplikacji komunikacyjnych.

Jak zorganizować domówkę po wstępnym „wywiadzie jedzeniowym”? Znając listę gości, którzy potwierdzili swoje przybycie, można ułożyć odpowiednie menu. Warto przy tym uwzględnić nie tylko preferencje żywieniowe wszystkich zaproszonych, ale też porę przyjęcia. W środku dnia goście raczej będą spodziewali się obiadu, natomiast wieczorem – raczej drobnych przekąsek. Chociaż na wielu imprezach wciąż królują chipsy i czekoladki, warto zaskoczyć gości, przygotowując zdrowe zamienniki słodyczy.

Jak zorganizować urodziny w domu – zadbaj o dekoracje!

Co przygotować na imprezę urodzinową, aby ocieplić i nieco ożywić wnętrze? Skoro okazja jest wyjątkowa (bo jest tylko jeden taki dzień w roku), niech przestrzeń także wygląda niecodziennie. Jeśli uważasz, że dekorowanie domu za pomocą balonów czy serpentyn to nie Twój styl, odpowiedni nastrój możesz zawsze stworzyć za pomocą muzyki i świateł.

Jak zorganizować imprezę urodzinową – wiele pomysłów na różne pory roku

Planując, jak zorganizować urodziny w domu, wcale nie musimy ograniczać się do przestrzeni mieszkania. Gdy jest ciepło, można pokusić się także o grillowanie we własnym ogrodzie albo piknik w pobliskim lesie lub parku. To także tanie opcje, które mogą wypalić, o ile pogoda będzie odpowiednia. Organizując imprezę w plenerze, warto zabrać ze sobą podobne rzeczy, co na biwak. Tutaj znajdziesz najważniejsze gadżety, które przydadzą się na łonie natury.

Urodziny dziecka w domu – czy to dobry pomysł?

Z urodzinami dzieci jest trochę inaczej niż z imprezami dla dorosłych. Czy prywatna przestrzeń to właściwe miejsce na takie spotkania? To zależy. Sami powinniśmy ocenić, czy miejsce, w którym mieszkamy będzie odpowiednie. Urodziny dziecka w domu przede wszystkim powinny być bezpieczne. A zatem należy pozbyć się wszelkich niebezpiecznych przedmiotów, które maluchy mogłyby odnaleźć. Nie trzeba chyba wspominać, że upilnowanie kilku lub nawet kilkunastu urwisów to trudniejsze zadanie, niż czuwanie nad własnym dzieckiem. Warto także zabezpieczyć wartościowy domowy sprzęt, który dzieci mogłyby uszkodzić – nawet niechcący. Cenne obrazy, porcelana, droga elektronika – to przedmioty, które powinno się trzymać z dala od kinderbalu!

Gdy bezpieczeństwo mamy za sobą, należy skupić się na atrakcjach. Myśląc o tym, jak zorganizować imprezę urodzinową, nie można przecież o tym zapominać. Dzieci na pewno docenią możliwość zagrania w gry towarzyskie, takie jak Jenga, Monopoly Junior albo Twister. Podczas imprez plenerowych, zawsze sprawdzają się bańki mydlane.

Jak zaplanować imprezę urodzinową? Tak, jak lubisz!

Wiesz już, jak zorganizować urodziny w domu? Na koniec, oprócz tych wszystkich szczegółowych rad, warto dać jeszcze jedną podstawową. Pamiętaj, że to Twój dzień i to Ty masz się dobrze czuć, robiąc to, co sprawia Ci radość – w gronie ludzi, z którymi lubisz spędzać czas. Kierując się tą zasadą, na pewno zorganizujesz świetne urodziny w domu.

 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu