Jaką myjkę do okien kupić?

Trzeba wiele pracy, aby okna lśniły czystością. Istnieje jednak alternatywa dla ich tradycyjnego mycia. Jest nią wydajna myjka parowa, która błyskawicznie oczyści szyby z wszelkich zabrudzeń, bez potrzeby zastosowania żadnego detergentu. Raz kupione myjki parowe do mycia okien posłużą nam przez długi czas. To doskonały wybór dla zwolenników eko trendów. Jak jednak wybrać spośród wielu dostępnych na rynku modeli? Na co zwrócić uwagę? Oto kilka podpowiedzi.Jaką myjkę do okien kupić?

Ile ważą myjki parowe do mycia okien?

Mimo, że czyszczenie okien przy użyciu myjki parowej zajmuje dużo mniej czasu, niż w przypadku tradycyjnej metody, także może być męczące, jeśli kupimy model o ciężkiej konstrukcji. Warto więc zdecydować się na lekkie urządzenie. Niewielka waga idzie nierzadko w parze z małym rozmiarem. Kompaktowe modele z kolei wymagają częstego uzupełniania zbiornika, ze względu na jego ograniczoną objętość. Najlepiej więc wybrać takie myjki parowe, które nie ważą zbyt wiele, lecz zostały wyposażone w pojemny zbiornik. Wypełniony wodą, nie powinien jednak utrudniać mycia szyb i ograniczać tym samym komfortu użytkowników urządzenia.

Wydajne myjki parowe, czyli jakie?

Zanim dokonamy zakupy parowej myjki, powinniśmy sprawdzić efektywność upatrzonego modelu. Wydajność urządzenia w dużym stopniu uzależniona jest od akumulatora, stanowiącego najbardziej popularne źródło zasilania myjek. Co prawda, na rynku można znaleźć także myjki parowe do mycia okien na baterie lub wymagające podłączenia do sieci. Żadne z tych rozwiązań nie jest jednak tak wygodne, jak w przypadku wyposażenia urządzenia w akumulator. Zasilane sieciowo myjki parowe wymagają kabla, który może ograniczać zasięg urządzenia oraz znacznie utrudniać pracę, natomiast użytkowanie myjek parowych do mycia okien na baterie wiąże się z większymi kosztami. Wyposażone w akumulator modele różnią się od siebie m.in. czasem pracy. Niektóre urządzenia wymagają ładowania już po 15 minutach, co może być uciążliwe dla ich użytkownika i znacznie wydłużać czas mycia okien. Optymalny wybór to myjka parowa, która pracuje przez co najmniej 30 minut. Po tym czasie akumulator wymaga ładowania. Renomowani producenci oferują także niezwykle wydajne modele, pracujące nieprzerwanie przez okres 1 h. Ich cena jednak nie należy do niskich.

Ile potrzeba czasu na ładowanie myjki parowej?

Gdy akumulator już się rozładuje, konieczna jest przerwa w pracy na uzupełnienie jego energii. Jak długo to trwa? To zależy od posiadanego modelu myjki. Na rynku bez trudu znajdziemy urządzenia, których czas ładowania wynosi ok. 1 h. Są też takie, które potrzebują aż 4 h. Przy zakupie myjki parowej do mycia okien warto zwrócić uwagę na ten parametr, zwłaszcza wtedy, gdy czynność tę zmuszeni jesteśmy wykonywać często. Należy również pamiętać, że wraz z upływem czasu, pojemność każdego akumulatora stopniowo ulega zmniejszeniu. Myjki parowe do mycia okien pracują wówczas krócej i wymagają częstszego ładowania. Aby temu zapobiec, można wybrać model z wymienną baterią. Będzie można wówczas kupić nową, gdy wydajność dotychczas posiadanej spadnie. Myjki parowe z zamontowanym na stałe akumulatorem zużywają się szybciej, ponieważ efektywność ich działania z roku na rok maleje. Po pewnym czasie więc konieczna będzie ich wymiana.

Czy myjki parowe do mycia okien hałasują?

Niestety nie da się uniknąć niewielkiego hałasu podczas mycia okien z użyciem myjki. Jest to z reguły cichy szum, związany z ogrzewaniem znajdującej się w zbiorniku wody. Dla większości użytkowników urządzenia, nie stanowi on problemu. Na rynku dostępne są jednak także takie myjki parowe do mycia okien, które pracują bezszelestnie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, towarzyszące pracy myjki dźwięki zostają zredukowane. To dobry wybór dla osób, które często myją okna i chcą podnieść swój komfort w trakcie wykonywania tej czynności.

Solidna myjka do okien, czyli jaka?

Ogromne znaczenie ma konstrukcja urządzenia, które zamierzamy kupić. Zwróćmy uwagę na zastosowane do jego wykonania materiały. Powinny być trwałe i zapewniać myjce wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie szkodliwych substancji. Takie myjki parowe do mycia okienbez wątpienia będą nam służyć na długo. Liczy się także wygodna rączka, która umożliwi ergonomiczną i efektywną pracę. Wiele modeli wzbogacanych jest o dodatkowe funkcje, takie jak ściągaczka do okien czy spryskiwacz. Wybór powinien wynikać przede wszystkim z naszych potrzeb. 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu