Kolorowanki wielkanocne dla dzieci

Przygotowaniem świątecznych dekoracji mogą zająć się nie tylko dorośli. W pomoc z powodzeniem zaangażować można również dzieci. Do stworzenia wyjątkowych ozdób wystarczą kolorowanki do druku na Wielkanoc i przybory w postaci pisaków, kredek, plasteliny czy wzorzystych papierów, które dostępne są w ofercie Carrefour. Wspólne przygotowywanie domowych ozdób będzie dla malucha nie tylko frajdą, ale również sposobem na poznawanie świata czy rozwijanie plastycznych umiejętności.Kolorowanki wielkanocne

Wiszące kolorowanki z pisankami

Jednym z pomysłów na świąteczną ozdobę mogą być zawieszki przygotowane z rysunków wielkanocnych. Kolorowanka posłuży tu jako szablon, który wystarczy wyciąć, pomalować i przypiąć do odpowiedniego miejsca. Taka dekoracja nie musi być jednostronna. Kolorowanki z jajkami wielkanocnymi są bardzo wdzięcznym materiałem do tworzenia świątecznych ozdób. Można je udekorować nie tylko przy pomocy pisaków lub kredek, ale również innych produktów np. nasion, kuleczek z bibułek, wstążeczek itp.

Kreatywne ozdoby do koszyczka

Święcenie potraw znajdujących się w wielkanocnym koszyczku jest dla wielu dzieci dużym wydarzeniem. Warto, aby poczuły, że są w nie zaangażowane całym sobą. W celu podkreślenia ich wkładu w wielkanocne przygotowania, dobrze poprosić malucha o stworzenie ozdoby, która znajdzie się w święconce. Do jej wykonania posłużą np. kolorowanki z palmami wielkanocnymi. Wystarczy ładnie je pomalować i wyciąć. Można udekorować nimi święconkę, którą maluch będzie samodzielnie trzymał w kościele.

Nauka przez zabawę

Zwykłe wielkanocne obrazki do kolorowania mogą być też doskonałym sposobem do przygotowania najmłodszych na okres świąt. Poprzez wspólną zabawę, w przystępny dla malucha sposób, można wytłumaczyć różne tradycje wielkanocne, ich symbolikę i istotę. W trakcie kolorowania warto opowiedzieć dziecku m.in. o tym, jak ważne są te święta, jakie potrawy znajdą się na stole, dlaczego przyozdabiamy w tym okresie jajka i jakie motywy przewijają się w ozdobach. Obrazki wielkanocne działają na wyobraźnię najmłodszych, umożliwiając tym samym szybsze przyswojenie wiedzy związanej z obchodzeniem świąt.

Dekoracja, która wpływa na rozwój dziecka

Kolorowanie, przyklejanie, wieszanie, uzupełnianie, wycinanie – podczas przygotowania wielkanocnych dekoracji dziecko szkoli różne umiejętności. Starsze pociechy mogą ponadto pobudzić swoją kreatywność i zaprezentować niestandardowy sposób wykonania danej ozdoby. Wielkanocne obrazki do kolorowania, są wyzwaniem, które pozwoli im się wykazać i zmobilizuje do działania. Istotne jest to, aby dziecko same decydowało o ostatecznym kształcie dekoracji. Tylko w takim wypadku wyćwiczy sobie odpowiednie zdolności manualne i uruchomi swoje kreatywne myślenie.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Dom i ogród
Wyposażenie domu