Organizacja śniadania wielkanocnego

Polska tradycja rządzi się swoimi prawami. Z tego powodu wymaga ona również odpowiedniej oprawy. Wielkanoc to nie tylko zajączki, kurczaczki, koszyczki wielkanocne czy prezenty wielkanocne. To przede wszystkim czas spędzony w gronie najbliższych – zazwyczaj przy stole, na którym znaleźć można rozmaite tradycyjne potrawy. Jak zorganizować najlepiej śniadanie wielkanocne? Podpowiadamy!Organizacja śniadania Wielkanocnego

Krok 1 - jak przygotować śniadanie wielkanocne?

Wielkanocne śniadanie to najważniejszy posiłek podczas świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jego przygotowanie wymaga więc odpowiedniego podejścia do tematu. Zanim na stole pojawią się tradycyjne potrawy warto odpowiednio go udekorować. W asortymencie Carrefour znajdziesz to, czego potrzeba do dekoracji wielkanocnego stołu. Wystarczy biały lub pastelowy obrus wielkanocny, elegancka zastawa, wazon z kwiatami (np. tulipanami) i kilka gałązek bazi, które można położyć przy sztućcach. Na środku mogą się też znaleźć kolorowe pisanki i ozdobne świeczki. Taka oprawa sprawi, że śniadanie będzie smakować wyjątkowo.

Krok 2 - co podać na śniadanie wielkanocne?

Wachlarz kulinarnych możliwości jest naprawdę szeroki, a potrzebne do dań wielkanocnych produkty bez problemu znajdziesz w sieci sklepów Carrefour. Jeśli zastanawiasz się co jeść na śniadanie wielkanocne, to mamy kilka podpowiedzi, które mogą Cię zainspirować. Na stole powinny królować przede wszystkim jajka symbolizujące nowe życie. Mogą być podane pod każdą postacią – na miękko, twardo, faszerowane czy z dodatkiem majonezu lub chrzanu. Poza nimi istotna jest też biała kiełbasa. Warto pokusić się również o przygotowanie żurku. Na stole powinien znaleźć się także pasztet i sałatka warzywna. Wśród innych smakołyków wyróżnić można m.in. wędliny, świeże pieczywo, pieczone mięsa (np. schab) i oczywiście mazurek.

Krok 3 - co jeśli któryś z gości nie je mięsa?

Polskie tradycyjne śniadanie wielkanocne obfituje w różnego rodzaju mięsa. Problem pojawia się w momencie, gdy ktoś jeść go nie lubi. Wówczas warto postawić na potrawy, których głównym składnikiem są warzywa lub owoce. Wegetariańskie śniadanie wielkanocne może opierać się na rozmaitych sałatkach. Proponujemy np. sałatkę z rukoli, sera brie, koktajlowych pomidorków i czarnych oliwek, jaką wystarczy skropić sokiem z cytryny. Idealnie smakują do niej grzanki posmarowane masłem czosnkowym. Ucztą dla smakoszy mogą być naleśniki z dowolnym farszem (np. grzybowym) a także ulubiona tarta (np. ze szpinakiem i fetą). W grę wchodzą także owoce przygotowane na różne sposoby – np. pieczone jabłka, gruszki w karmelu itp. Nie powinno zabraknąć też tradycyjnych ciast takich jak mazurek czy babka. W sklepach Carrefour znajdziesz te i wiele innych produktów, które sprawią, że śniadanie wielkanocne będzie wyjątkowo smaczne!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Dom i ogród
Wyposażenie domu