Jaki plecak szkolny dla dziewczynki

Plecak dla dziewczynkiGdy nadchodzi nowy rok szkolny, czas wyposażyć się w niezbędne do nauki akcesoria. Jednym z nich jest dobry plecak szkolny. Do jego zakupu warto się odpowiednio przygotować. Uczniowie zwykle zwracają uwagę wyłącznie na modny lub atrakcyjny wygląd poszczególnych modeli. Rolą rodziców jest dopilnować, by były one także wygodne, bezpieczne i funkcjonalne. Plecak szkolny dla dziewczynki powinien łączyć w sobie wszystkie te cechy. W bogactwie dostępnych, niezwykle zróżnicowanych wzorów, bez trudności znajdziemy odpowiedni model dla naszego dziecka.


Tornistry dla dziewczynek


Tornistry cieszą się dużym powodzeniem w grupie najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Rodzice pierwszoklasistek często decydują się na ich zakup, ze względu na usztywnione ścianki, chroniące dziecko przed skrzywieniami kręgosłupa, spowodowanymi nierównomiernym rozłożeniem ciężaru dźwiganych przedmiotów. By jednak ułatwić córce utrzymanie prawidłowej postawy, tornistry dla dziewczynek należy dobrać do ich wzrostu. Nie powinny one być dłuższe ani szersze, niż plecy dziecka. Należy wybrać model, który kończy się na wysokości ramion. Dużą zaletą tornistrów dla dziewczynek jest łatwość w utrzymaniu porządku wśród licznych szkolnych akcesoriów.


Plecaki szkolne dla dziewczynek


Najczęściej wybór rodziców i ich pociech pada na funkcjonalne oraz modne plecaki. Są lżejsze niż tornistry, co często czyni je wygodniejszymi. Aby były równie bezpieczne dla sylwetki dziecka, powinny mieć usztywnianą tylną ścianę. Dużym udogodnieniem są także dodatkowe paski na klatce piersiowej, które znacznie poprawiają komfort dziecka. Wybierając plecaki szkolne dla dziewczynek, warto także zwrócić uwagę na szerokość szelek oraz możliwość ich regulacji. Szersze ramiączka zmniejszają ucisk na mięśnie, tym samym ograniczając ich obciążenie. Na funkcjonalność plecaka wpływ ma także liczba praktycznych kieszeni na drobiazgi, drugie śniadanie lub artykuły higieniczne. Plecak do szkoły dla dziewczynki powinien być pojemny. Wybierzmy model, który bez trudności pomieści wszystkie potrzebne podręczniki, zeszyty oraz inne przybory szkolne. Zbyt duży rozmiar plecaka może jednak znacznie ograniczyć wygodę dziecka, a nawet przyczynić się do problemów z utrzymaniem równowagi. 


Plecak na kółkach dla dziewczynek


Poza tornistrami oraz różnego typu plecakami, wśród dziewczynek popularne są także torby na kółkach. Zostały one wyposażone w praktyczną rączkę, za którą może ciągnąć dziecko. Dzięki temu, ciężkich szkolnych akcesoriów nie musi dźwigać na plecach. Plecak na kółkach dla dziewczynki nie jest jednak idealnym rozwiązaniem. Wymusza nienaturalną, lekko zrotowaną pozycję, przyczyniając się tym samym do kształtowania się nieprawidłowej postawy u dziecka. W związku z tym może być stosowany tylko na krótkich trasach. Plecak na kółkach dla dziewczynek nie sprawdza się także na wyboistych drogach lub przy konieczności pokonywania schodów. Jego niewątpliwą zaletą jest natomiast atrakcyjny i oryginalny wygląd. 


Plecaki dla dziewczynek w wieku przedszkolnym


Małe dziewczynki które już wkrótce zaczną uczęszczać do przedszkola, potrzebują lekkiego plecaka, o niezbyt dużej pojemności. W tym wieku nie trzeba jeszcze dźwigać na plecach licznych przyborów szkolnych. Zamiast nich plecak wypełniony jest przydatnymi drobiazgami. Poza odpowiednim dopasowaniem, zadbajmy o to, by przedszkolne plecaki dla dziewczynek były dla nich atrakcyjne. Ozdobione bajkowymi motywami, w żywych, przyciągających uwagę barwach z pewnością skradną serca dzieci i sprawią, że przywitają one nowe miejsce z uśmiechem na twarzach.


Dobry plecak szkolny dla pierwszoklasistki


Duża liczba przyborów szkolnych, podręczników i akcesoriów wymaga usztywnionego, odciążającego kręgosłup plecaka lub tornistra. Poza zapewniającymi wygodę i bezpieczeństwo rozwiązaniami, na naszą uwagę zasługuje design plecaków przeznaczonych dla małych uczennic. Plecak do szkoły dla dziewczynki, która dopiero rozpoczyna naukę powinien odzwierciedlać jej pasje i upodobania. Taki wybór poprawi jej samopoczucie podczas pierwszych niełatwych dni w szkole. Posiadaczki domowych pupili być może zechcą tornister z nadrukiem uroczego psiaka lub kotka. Dużą popularnością cieszą się plecaki szkolne dla dziewczynek z postaciami z kreskówek. Wśród wielu wzorów znajdziemy także takie, dostępne w wersji 3D. Wytłaczane aplikacje mają więcej wyrazu i przyciągają wzrok. Miłośniczki opowieści o wróżkach, księżniczkach i zaczarowanych krainach przywitają z entuzjazmem plecak ozdobiony wizerunkiem baśniowych postaci, wśród brokatowych serduszek i kwiatów.


Plecaki dla dziewczyn w starszych klasach


Wraz z wiekiem, umieszczone na plecakach postaci z kreskówek często ustępują miejsca bardziej stonowanym aplikacjom i delikatniejszym wzorom. Znikają także sztywne tornistry, a w ich zastępstwie pojawiają się nie tylko modne plecaki do 4 klasy, ale także modele odpowiednie dla dziewczyn kończących szkołę podstawową oraz kontynuujących naukę na kolejnych etapach kształcenia. Dominują tutaj kwiatowe wzory, nowoczesny design i nawiązujące do popkultury motywy. Plecaki dla dziewczyn często dostępne są z zabawnymi sloganami lub mottami, odzwierciedlającymi stosunek do życia i nauki ich właścicielek.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu