Strój sportowy na lekcje wf - jak dobrze skompletować?

Strój sportowy na lekcje wf - jak dobrze skompletować?Długa lista zakupów, zawierająca elementy szkolnej wyprawki, nie kończy się na artykułach papierniczych i przyborach szkolnych. Poza zajęciami lekcyjnymi przebiegającymi w klasie, uczniów czeka także wysiłek fizyczny, w ramach lekcji WF-u. W związku z tym rodzice powinni zakupić także strój do ćwiczeń. Wybór stroju sportowego dla dziecka nie zawsze jest łatwy, zwłaszcza dla rodziców maluchów, które wybierają się do szkoły po raz pierwszy. Oto kilka podpowiedzi.


Strój na WF – dlaczego właściwy wybór sportowej odzieży jest tak istotny?


Mogłoby się wydawać, że wystarczy wybrać dowolną koszulkę z krótkim rękawem i spodenki w rozmiarze dziecka, by umożliwić maluchowi uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego. Tymczasem źle dobrany strój sportowy dla dzieci może utrudniać wykonywanie niektórych ćwiczeń, zmniejszając tym samym komfort maluchów i przyjemność czerpaną z aktywności ruchowej. W niektórych przypadkach, nieodpowiedni strój do ćwiczeń może sprawić, że dziecko nie chce ćwiczyć na WF. Warto więc poświęcić trochę czasu na wybór wygodnego zestawu, w którym nasza pociecha z zapałem będzie pracować nad swoją sprawnością fizyczną.


Wygodny strój sportowy dla dzieci – na co zwrócić uwagę?


Wykorzystywany na zajęciach sportowych strój powinien być przede wszystkim wygodny. Jak sprawić, by maluch czuł się w wybranej przez nas odzieży komfortowo? Przede wszystkim sprawdźmy, czy materiał, z którego wykonano strój do ćwiczeń jest miękki i przyjemny w dotyku. Powinien być również przewiewny, co umożliwi odprowadzanie wilgoci ze skóry dziecka. Takie właściwości ma bawełna, która często wykorzystywana jest do produkcji wygodnej, sportowej odzieży. Unikajmy sztucznych tkanin, nieprzepuszczalnych dla powietrza, które z pewnością obniżą komfort dziecka w trakcie ćwiczeń. Równie ważne jak wybór materiału, jest właściwe dopasowanie ubrań do rozmiarów dziecka. Strój sportowy na WF nie powinien być zbyt obcisły, by nie krępować ruchów malucha i nie stać się przyczyną powstawania otarć. Z kolei zbyt luźna odzież może się zsuwać i wymagać nieustannego poprawiania. Najlepiej, gdy koszulka sięga połowy biodra. Warto też obejrzeć gumę od spodenek. Szeroka nie będzie boleśnie wpijać się w pas.


Klasyczny strój sportowy na WF – uniwersalny zestaw


Wiele szkół informuje rodziców o tym, jak ma wyglądać sportowy strój dziecka. Najbardziej popularny zestaw składa się z białej koszulki z krótkim rękawem oraz czarnych, granatowych, a niekiedy też szarych spodenek. Taki uniwersalny strój na WF sprawdza się zwłaszcza podczas różnego rodzaju gier zespołowych, ułatwiając odróżnienie przeciwników od członków swojej drużyny. Wybierając klasyczne stroje gimnastyczne dla dzieci, warto postawić na jakość i zdecydować się na produkty wykonane z trwałych materiałów, które nie stracą estetycznego wyglądu, mimo częstego prania.


Modny strój sportowy dla dziewczynki 


Jeśli w szkole dziecka nie obowiązują wymogi, dotyczące wyglądu odzieży na WF, warto uwzględnić preferencje pociechy i wybrać strój według jej upodobań. Dużym zainteresowaniem wśród dziewczynek cieszą się koszulki z kolorowymi nadrukami, aplikacjami lub postaciami z bajek. Zamiast krótkich spodenek lub spodni dresowych, strój sportowy dla dziewczynki może składać się z wygodnych i elastycznych legginsów. W sklepach często można nabyć gotowy zestaw. Jego elementy doskonale ze sobą współgrają, co gwarantuje rewelacyjny, modny efekt.


Komfortowy strój sportowy dla chłopca


Chłopcy także mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych modeli ubrań sportowych, dostępnych w sklepach. Największą popularnością cieszą się wygodne, luźne spodenki oraz koszulki z krótkim rękawem. Barwne nadruki superbohaterów lub zabawne slogany na bluzkach stanowią częsty wybór wśród dzieci. Strój sportowy dla chłopca na chłodniejsze dni może składać się z bluzy i spodni dresowych. Są one przydatne zwłaszcza podczas zajęć, odbywających się na świeżym powietrzu. Warto pamiętać, by wyposażyć dziecko w kilka sztuk odzieży sportowej. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się z reguły kilka razy w tygodniu, a strój do ćwiczeń wymaga prania po każdym użytku.


Obuwie sportowe i worek na buty


Strój to nie wszystko. Ogromne znaczenie mają także odpowiednio dobrane buty na WF. Warto zdecydować się na model z białą podeszwą, która nie będzie pozostawiać czarnych smug na podłodze sali gimnastycznej. Na zakupy sportowej pary butów wybierzmy się wraz z dzieckiem po południu. Wtedy stopa naszej pociechy jest nieco większa niż o poranku, co pozwoli nam wybrać odpowiedni rozmiar i uniknąć dyskomfortu podczas ćwiczeń. Kolejny niezbędny zakup to worek na kapcie, przeznaczony do przechowywania sportowego obuwia. Pozwala na bezpieczny transport butów do szkoły. Trzymane poza plecakiem, nie zniszczą książek i innych szkolnych akcesoriów. Odporny na wilgoć i poręczny worek na buty umożliwi wygodne ich przenoszenie, bez ryzyka zniszczenia lub zamoczenia obuwia. Worek na kapcie nie musi służyć wyłącznie do przechowywania butów. Można w nim umieścić także strój na WF lub rzeczy na basen.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu