Wszystkich Świętych – jak obchodzony jest w Polsce?

Jak obchodzone jest Wszystkich Świętych w Polsce? Dzień 1 listopada jest bardzo ważną datą w polskim kalendarzu. To dzień, w którym wielu Polaków gromadzi się na cmentarzach wokół grobów swoich bliskich, by pomodlić się za zmarłych. Jest to również okazja do spotkań rodzinnych, nawet z od dawna niewidzianą rodziną. Jeśli zastanawiasz się, jakie kwiaty wybrać na grób Twojego bliskiego bądź nie wiesz, jaki znicz kupić, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które z pewnością się przydadzą. Przeczytaj i sprawdź!

Jakie kwiaty wybrać na Wszystkich Świętych?

Do wyboru mamy kwiaty żywe oraz kwiaty sztuczne. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, co warto mieć na uwadze. Dobór kwiatów zależeć powinien przede wszystkim od rodzaju pomnika. Oto kilka informacji na temat wiązanek na Wszystkich Świętych:

  • kwiaty żywe – mają bardzo wielu swoich zwolenników, bowiem nie tylko są ekologiczne, ale przede wszystkim pięknie wyglądają oraz pachną; najczęściej wybiera się na groby chryzantemy, bo są niezwykle trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Popularne w ostatnich latach są także wrzosy czy ozdobna kapusta, która występuje w kolorach: fiolet, biel oraz purpura;
  • kwiaty sztuczne – jeżeli nie masz możliwości częstego odwiedzania grobów swoich bliskich, możesz zdecydować się na zakup kwiatów sztucznych. Coraz częściej spotyka się tego rodzaju wiązanki w kwiaciarniach czy na cmentarzach. Z pewnością znajdziesz kwiaty sztuczne, które będą się pięknie prezentować na grobie twojego bliskiego. Współczesne kompozycje ze sztucznych kwiatów są niemal wierną kopią „żywych” wiązanek.

Znicze na Wszystkich Świętych

W sklepach czy na przycmentarnych stoiskach znajdziesz wiele rodzajów zniczy, w tym szklane lub plastikowe. Wśród naszych inspiracji znajdziesz kilka wskazówek na temat zniczy oraz tego, jakie będą najlepszym wyborem dla ciebie. Przeczytaj i wybierz model, który spełni twoje oczekiwania.

 

 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu