Drewniane zabawki: ekologiczne i przyjazne dziecku

Rodzice chcą jak najlepiej dla swojego dziecka. Zależy im na jego spokoju, radości, bezpieczeństwie – również podczas zabawy. Rodzice powinni zwracać uwagę na materiały, z jakich wykonane są lalki, klocki i inne zabawki. Należy unikać produktów bez atestów, gdyż może to oznaczać występowanie w nich szkodliwych dla zdrowia, a nawet życia dziecka, substancji. Zobacz, jakie ekologiczne zabawki warto kupować i na co zwracać uwagę?Ekologiczne i przyjazne dziecku zabawki drewniane

Bądź eko!

Coraz więcej osób wybiera ekologiczny styl życia. Niektórzy wyrażają to przez oszczędzanie wody, inni biorą udział w strajkach klimatycznych, a jeszcze inni w weekendy sprzątają plaże i lasy. Wszelkie działania proekologiczne są dobre same w sobie, ale dodatkowo zwracają uwagę innych osób na potrzebę zmian i traktowania z większym respektem natury. 

Wiedząc, jak ważne jest poszanowanie naszej planety, warto robić, co tylko można, aby chronić środowisko. Segregujesz śmieci, używasz kosmetyków naturalnych, oszczędzasz wodę, a jeśli możesz – wybierasz rower zamiast auta? Świetnie! Kolejnym wkładem w ochronę środowiska może być wybór drewnianych, ekologicznych i przyjaznych dziecku zabawek.

Drewniane zabawki – wspomnień czar

W dawnych czasach dzieci nie mogły pochwalić się takimi kolekcjami zabawek jak dziś. Wiele z nich wykonywano w domach – babcie i mamy szyły dziewczynkom materiałowe lalki, robiły na szydełkach kolorowe misie, a dziadkowie strugali z drewna małe dzieła sztuki. Drewniane zabawki dla wielu z nas kojarzą się z dzieciństwem i podchodzimy do nich z wielkim sentymentem.

Zabawki z drewna – bezpieczne dla dziecka i środowiska

Drewniane zabawki kiedyś były najpopularniejszymi artykułami dla dzieci. Później wyparły je klocki, układanki, figurki z tworzyw sztucznych – plastikowe, bardziej kolorowe. Mogło mieć to związek z niższą ceną takich produktów lub po prostu modą.

Obecnie drewniane zabawki wracają do łask. Producenci zaczęli stawiać na rozwiązania przyjazne środowisku i coraz częściej wykorzystują materiały ekologiczne. Jednym z popularnych surowców naturalnych jest właśnie drewno – trwałe i solidne. 

Proces produkcji zabawek ekologicznych powinien być nieszkodliwy dla środowiska. Kupując dziecku drewniane klocki z odpowiednim atestem masz pewność, że zabawa będzie dla niego całkiem bezpieczne i nie wpłynie negatywnie na jego zdrowie. Dodatkowo, zabawki z drewna posłużą dłużej niż te plastikowe, ponieważ są trwalsze i wolniej się zużywają – również dlatego zasługują na miano ekologicznych.

Jakie drewniane zabawki wybrać?

Wszystkie zabawki, bez względu na materiał, powinny spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa, ale również pełnić funkcje edukacyjne i stymulować rozwój psychoruchowy dziecka - pobudzać do kreatywnego oraz logicznego myślenia, rozwijać wyobraźnię i umiejętności manualne, zachęcać do podejmowania nowych wyzwań.

Jeżeli zależy ci na zakupie prawdziwych, ekologicznych zabawek, spójrz z czego zostały wykonane. Surowce powinny być jak najwyższej jakości (np. drewno kauczukowe), a użyte kleje, farby muszą być nietoksyczne i przyjazne środowisku.

W sklepach dla dzieci odnajdziesz wykonane z drewna: koniki na biegunach, klocki, zabawki muzyczne, domki dla lalek, samochody, pociągi i inne pojazdy, puzzle i układanki... Oferta zabawek powstałych z naturalnych surowców jest naprawdę szeroka – każdy maluch z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Wybór ekologicznych i bezpiecznych zabawek to troska nie tylko o malucha, ale i o przyrodę. Drewniane zabawki zapewnią świetną rozrywkę i wesprą prawidłowy rozwój dziecka.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu