Galaretki

Wszystkie produkty w Galaretki: znaleziono 4 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

2
99
 

0,175 kg

17,09 zł/1 kg

2
99
 

0,175 kg

17,09 zł/1 kg

3
49
 

0,17 kg

20,53 zł/1 kg

4
69
 

0,26 kg

18,04 zł/1 kg

z 1

Najlepsze galaretki

Desery z galaretki mają długą historię. Pojawiały się one w książkach kucharskich już w XVIII wieku, wtedy były wykorzystywane w Anglii do ciasta biszkoptowego. Obecnie produkt ten również znajduje szerokie zastosowanie, m.in. jako deser, który można połączyć np. z bitą śmietaną. Z bogatym asortymentem takich artykułów można się zapoznać w kategorii Galaretki na carrefour.pl.

Galaretka – co to za produkt?

W roli deseru znakomicie sprawdzają się przede wszystkim galaretki owocowe, które mają różny kolor i smak. Taki produkt uzyskuje się przy użyciu żelatyny, agaru albo pektyn. W Polsce znamy nie tylko produkty takie jak galaretka truskawkowa czy galaretka agrestowa, które są deserami, ale również takie, które powstają na wywarze mięsnym lub rybnym i pojawiają się często na świątecznym stole w polskich domach. Słodkie galaretki są jednak czymś innym. Jak uzyskuje się taki produkt na słodko? Ze ścięcia soków owocowych lub wody z aromatem soku owocowego. Oczywiście galaretka może zawierać różne dodatki – często są to owoce czy orzechy, które nadają deserowi innego smaku.

Zastosowanie galaretki

Dostępne w tej kategorii galaretki są produktami, które znakomicie sprawdzą się jako deser, który można podać z takimi dodatkami jak bita śmietana, owoce, orzechy czy lody. Galaretka jest również składnikiem wielu ciast, często jest wylewana na ich wierzch i pokrywana warstwę owoców. Tak przygotowuje się m.in. ciasto truskawkowe.

 
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu