Sery kozie

Wszystkie produkty w Sery kozie: znaleziono 1 produkt

Sortuj po:

Najpopularniejsze

8
69
 

0,15 kg

57,93 zł/1 kg

z 1

Najlepsze sery kozie

Sery to produkt, który z pewnością warto włączyć do codziennej diety. Co ważne, nie są one produkowane tylko z mleka krowiego. Ser kozi jest dość tłusty i ma wyrazisty, ostry smak, co smakoszom takich przekąsek powinno przypaść do gustu, zwłaszcza że można go łączyć z wieloma innymi produktami. Z szerokiego asortymentu artykułów spożywczych dostępny jest w kategorii „sery kozie” na carrefour.pl.

Sery kozie – czym się wyróżniają?

Ser z mleka koziego niewiele ustępuje popularnością krowim odpowiednikom. Jest to ser o bardzo charakterystycznym smaku i zapachu, o czym dobrze pamiętać, dodając go do jakiejś potrawy – w zbyt dużej ilości może ją całkowicie zdominować. Jako pierwsi ser z koziego mleka wytwarzali mieszkańcy Bliskiego Wschodu, obecnie jest on produkowany niemal na całym świecie, w tym również w Polsce. Tradycyjny ser kozi pasuje na deskę serów oraz różnego rodzaju sałatek, ser kozi w plastrach można układać na kanapkach albo pieczonych warzywach. Bardzo dobrze taki ser podkreśli smak zup i chłodników, szczególnie gdy są one przygotowywane z białych albo zielonych warzyw. Wiele osób chętnie sięga także po ser kozi z dodatkami, na przykład pomidorów, papryki, czarnuszki.

Czy sery kozie są zdrowe?

Ser kozi jest dość kaloryczny, co nie zmienia faktu, że zaleca się jego regularne spożywanie. Z kozich serach jest bardzo dużo pełnowartościowego białka oraz zdrowych tłuszczów, prócz tego jest on bogaty z wapń, fosfor, magnez, potas, żelazo, cynk, witaminy z grupy B, obniża cholesterol i może być spożywany przez osoby z alergią na laktozę.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu