Sery żółte specjalne

Wszystkie produkty w Sery żółte specjalne: znaleziono 2 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

16
48
 

~ 0,25 kg

65,90 zł/1 kg

7
99
 

0,1 kg

79,90 zł/1 kg

z 1

Najlepsze sery żółte specjalne

W polskiej kuchni chętnie wykorzystuje się nie tylko sery produkcji krajowej, ale też specjały z innych regionów. Wiele z nich można nakładać na kanapki, inne lepiej się sprawdzają jako dodatek do zup, sosów czy zapiekanek. Sery żółte specjalne mogą być z mleka krowiego, ale tam, gdzie częściej używa się mleka owczego i koziego, właśnie z nich wytwarza się popularne sery. Duży wybór takich artykułów można znaleźć w kategorii „sery żółte specjalne” na carrefour.pl.

 

Sery żółte specjalne – do czego można ich użyć?

Sery różnią się między sobą smakiem i konsystencją, co w dużym stopniu decyduje o ich zastosowaniu. Ser dojrzewający najczęściej jest twardy, jak grana padano czy parmezan, dlatego raczej nie spożywa się ich w plastrach, tylko ściera na tarce, dzięki czemu idealnie nadają się one do pizzy, zapiekanki czy dania z makaronem. Sery żółte specjalne zwykle mają dość ostry, lekko pikantny smak, więc wystarczy niewielka ich ilość żeby wzbogacić smak szykowanej potrawy. Sery takie jak halloumi można grillować i podawać z mięsem oraz warzywami, natomiast sery o jeszcze miększej konsystencji warto wykorzystać do robienia sosów oraz gęstych, kremowych zup.

Sery żółte specjalne – jak je przechowywać?

Obecnie produkowane sery, dzięki odpowiednio zastosowanym konserwantom, zachowują świeżość nawet przez kilka tygodni. Oczywiście muszą być w tym celu trzymane w lodówce, ponieważ wysokie temperatury przyspieszają psucie się sera oraz rozwój szkodliwych pleśni. Dokładny sposób przechowywania danego gatunku sera powinien być opisany na etykiecie.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu