Filtry

Marki

Rolady lodowe

Wszystkie produkty w Rolady lodowe: znaleziono 2 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

z 1

Ciasto… z lodów – pyszna rolada

Trudno wyobrazić sobie letnie upały bez pysznych i chłodzących lodów! A ciasto lodowe to nie tylko forma ochłody w gorące dni, ale także elegancki deser, który może być serwowany gościom na przyjęciach.

Rolady lodowe powstają z masy lodowej przekładanej nadzieniem, np. z czekolady. Ciekawym połączeniem są lody waniliowe z czekoladą i miętą. Rolada lodowa to wykwintny deser – nie tylko na lato. Sprawdzi się na deser po niedzielnym obiedzie, na urodziny dziecka czy po prostu w ramach chwili przyjemności.

Lody – długa historia ulubionego deseru

Desery mrożone to jedne z wielu wynalazków, które zawdzięczamy Chińczykom (którzy pierwsi wymyślili taką koncepcję przysmaku) i Arabom, którzy przepis na deser mrożony (a dokładnie sorbet) przywieźli na Sycylię.

Sorbety znane były na dworach arabskich i tureckich. Z czasem oprócz deserów na bazie soku owocowego zaczęto wykonywać także lody bardziej współczesne – wytwarzane z mleka. Tego typu lody powstały we Włoszech. Zanim upowszechniły się na dobre w Polsce, musiało minąć sporo czasu. Dziś jednak zajadamy się nimi chętnie, w różnych formach: pucharkach, rożkach, na patyku czy właśnie jako rolada lodowa.

Oferujemy ciasta lodowe takich marek jak:

  • AfterEight.

 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu