Wędliny surowe i dojrzewające

Wszystkie produkty w Wędliny surowe i dojrzewające: znaleziono 2 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

9
99
 

0,1 kg

99,90 zł/1 kg

9
99
 

0,1 kg

99,90 zł/1 kg

z 1

Najlepsze wędliny surowe i dojrzewające

Wędliny surowce i dojrzewające to produkty, które zajmują ważne miejsce wśród artykułów spożywczych w wielu polskich domach. Dzięki nim urozmaicamy naszą codzienną dietę o smaczne artykuły, które można spożyć w różny sposób. Z bogatym wyborem takich produktów możemy zapoznać się w kategorii Wędliny surowce i dojrzewające na carrefour.pl.

Wędliny surowe, czyli jakie?

Do wędlin surowych zaliczamy produkty twarde, jak salami, ale również miękkie, takie jak metka. Ogólnie należy do nich żywność wyprodukowana z mięsa i tkanki tłuszczowej, która następnie jest poddawana dojrzewaniu oraz wędzeniu w zimnym dymie, a później odwodnieniu. 
Popularnym produktem zaliczanym do takich artykułów jest metka, np. tatarska. Może być dodatkiem do kanapek, ale również składnikiem tatara. Produkt ten jest wykonany z drobno mielonego mięsa z przyprawami. W jej składzie może się znaleźć mięso wieprzowe i wołowe. Popularna jest również metka cebulowa, czyli produkt z surowego mięsa wieprzowego, który ma zastosowanie przede wszystkim na kanapki. Takie wędliny surowe mogą się znakomicie sprawdzić m.in. jako przekąska serwowana gościom. 

Wędliny dojrzewające – dlaczego warto?

Szynki dojrzewające i ogólnie wędliny tego typu zyskują w Polsce coraz więcej zwolenników. Mają lekko ostry smak, cechuje je trwałość – długo po otwarciu opakowania są przydatne do spożycia, ale to zależy od danego produktu. Wędliny dojrzewające powstają m.in. z karkówki czy schabu. Najsłynniejsze na świecie szynki dojrzewające to m.in. Jamón Ibérico, prosciutto, szynka szwarcwaldzka. Mogą one być zarówno dodatkiem do kanapek, jak i składnikiem sałatek, przekąsek oraz dań głównych. 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu