Kołdry

Wszystkie produkty w Kołdry: znaleziono 24 produktów

Sortuj po:

Najpopularniejsze

79
99
 

1 szt.

299
00
 

1 szt.

89
99
 

1 szt.

99
99
 

1 szt.

69
99
 
69,99 zł najniższa cena

1 szt.

89
99
 
89,99 zł najniższa cena

1 szt.

89
99
 

1 szt.

189
00
 

1 szt.

249
00
 

1 szt.

89
99
 

1 szt.

99
99
 

1 szt.

109
99
 

1 szt.

49
99
 

1 szt.

109
99
 

1 szt.

89
99
 

1 szt.

79
99
 

1 szt.

69
99
 

1 szt.

69
99
 

1 szt.

139
99
 

1 szt.

139
00
 

1 szt.

129
00
 

1 szt.

99
99
 

1 szt.

89
99
 

1 szt.

169
00
 

1 szt.

z 1

Kołdry na każdą porę roku

Wybór odpowiedniej kołdry jest tak samo istotny jak dobór poduszki, a nawet materaca. Kołdry dbają o nasz komfort termiczny podczas snu, przyjemnie otulając ciało, przez co zapewniają mu idealne warunki do odpoczynku. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup kołdry, dobrze będzie sprawdzić wszystkie dostępne możliwości.

Jest wiele różnych rodzajów kołder. Różnią się między sobą materiałem poszycia, wypełnieniem oraz oczywiście wymiarami. W sklepach dostępne są małe kołderki dla maluszków, nieco większe modele dziecięce, kołdry 160×200 cm czy największe kołdry 200×220 cm. To, na który model się zdecydujemy, będzie warunkować komfort naszego snu i sprawi, że rankiem obudzimy się wypoczęci.

Po co nam kołdra?

Żeby zrozumieć, po co właściwie nam kołdra, należałoby zacząć od tego, co dzieje się z naszym ciałem podczas snu. Kiedy śpimy, całe nasze ciało zwalnia, a temperatura lekko spada, głównie dlatego, że pozostajemy w bezruchu. Żeby zapewnić sobie przyjemny i przede wszystkim zdrowy sen, potrzebujemy otulenia, które dostarczy ciepło i wspomoże regenerację. To właśnie dzięki niemu rano możemy wstać wyspani i wypoczęci.

Najważniejsze parametry kołder

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu kołdry, warto wcześniej poznać podstawowe parametry. Oto najważniejsze z nich:

  • Rozmiar – niezwykle ważne jest dopasowanie rozmiaru kołdry. Za mała może spowodować, że nocą mimo woli będziemy się odkrywać. Za duża może się plątać i spadać z łóżka przez co zmniejszymy naszą swobodę ruchów. Jeśli śpimy z drugą osobą, idealne będą kołdry 200x220. Zapewnią ciepłe okrycie dla dwojga, o które nie będziemy musieli walczyć. Jeśli śpimy w pojedynkę, wystarczające będą kołdry 160×200.
  • Rodzaj wypełnienia – to, czym wypełniona jest kołdra, bezpośrednio wpływa na jakość snu i nasz komfort termiczny. Wiosną i latem warto wybierać wypełnienie, które zapewnia lekkość kołdry oraz pozwali naszej skórze oddychać. Strzałem w dziesiątkę będą wkłady syntetyczne czy bawełniane. Zimowe miesiące to z kolei dobry czas dla cieplejszych kołder. Sprawdzą się modele wypełnione puchem bądź pierzem oraz wkłady poliestrowe.
  • Poszycie kołdry – materiał poszycia całej kołdry będzie miał bezpośredni kontakt z naszą skórą. Warto więc zadbać o to, by był dla niej odpowiedni. Alergikom poleca się kołdry antyalergiczne z poszyciem wykonanym z tkanin pochodzenia naturalnego, takich jak bawełna i bambus. Osobom, które nie mają problemów skórnych, warto polecić kołdry z poszyciem składających się z dwóch różnych materiałów, które łączą ich najlepsze cechy lub kołdry z mikrofibry.

Rodzaje wypełnienia

Jeśli zależy nam na dobrze przespanej nocy, warto postawić na odpowiedni rodzaj kołdry, a dokładniej rodzaj jej wypełnienia. To właśnie ten niewidoczny gołym okien element ma ogromne znaczenie dla jakości snu. Podstawowy podział wyróżnia kołdry z wkładem naturalnym oraz wkładem syntetycznym.

Wsady naturalne to pierz oraz puch – ten rodzaj wypełnienia oferuje bardzo dobrą izolację termiczną, zwłaszcza zimą, kiedy przyjemne ciepło docenimy jeszcze bardziej. Są to jednak kołdry droższe od swoich syntetycznych odpowiedników.

Wypełnienie syntetyczne wykonuje się z różnych materiałów, ale przeważnie są to włókna poliestrowe bądź silikonowe. Bez baw mogą korzystać z nich osoby borykające się z różnymi uczuleniami. Taki wkład najczęściej ma kołdra antybakteryjna lub dość popularna kołdra aloesowa.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu