Filtry

Marki

Mikrofalówki

Wszystkie produkty w Mikrofalówki: znaleziono 6 produktów

Sortuj po:

Najpopularniejsze

499
00
 

1 szt.

349
00
 

1 szt.

389
00
 

1 szt.

309
00
 

1 szt.

359
00
 

1 szt.

349
00
 
349,00 zł najniższa cena

1 szt.

z 1

Kuchenki mikrofalowe – niezbędnik każdej kuchni

Kuchenki mikrofalowe to niezbędny element wyposażenia każdej współczesnej kuchni. Te niewielkie i bogate w funkcje urządzenia mogą ułatwić pracę podczas przygotowywania posiłków. Nowoczesne kuchnie mikrofalowe potrafią znacznie więcej niż starsze modele tych urządzeń, których celem było tylko podgrzewanie dań. Jeśli więc poszukujemy urządzenia wielofunkcyjnego, które nie nadwyręży zbytnio domowego budżetu, mikrofalówka będzie dobrym rozwiązaniem.

Dostępne dziś kuchenki mikrofalowe wyposażone są w szereg funkcji, które nie tylko podniosą temperaturę dania, ale pomogą też w jego przygotowaniu. Przyjrzyjmy się funkcjom nowoczesnych mikrofalówek i poznajmy parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego modelu.

Najważniejsze cechy dobrych mikrofalówek

Szeroka oferta różnego rodzaju kuchenek mikrofalowych sprawia, że wybór tej odpowiedniej wcale nie jest prosty. Urządzenia różnią się od siebie nie tylko wyglądem zewnętrznym i kolorystyką, ale przede wszystkim parametrami, które bezpośrednio warunkują ich pracę. Wyróżniamy także mikrofalówki wolnostojące oraz takie przeznaczone pod kuchenną zabudowę. Co jeszcze wyróżnia mikrofalówki? Cena, która potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Jeśli zależy nam na szybkości pracy mikrofali, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na moc urządzenia. Do domowego użytku najlepiej sięgnąć po mikrofale o mocy oscylującej w granicach 1000W. Będzie stosunkowo szybko pracować, nie pobierając zbyt wiele energii elektrycznej

Podczas zakupu weźmy też pod uwagę gabaryty kuchenki. Mają one duży wpływ nie tylko na kuchenną ergonomię, ale też dania, jakie będziemy mogli przyrządzać. Małe mikrofalówki sprawdzą się w przypadku osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego miejsca i będą korzystać z nich okazyjnie. Większe, które mogą osiągać pojemność nawet 30l, będą z kolei idealne dla dużych rodzin.

Podczas codziennego użytkowania znaczącą rolę będzie odgrywał także panel sterowania. Kuchenki mikrofalowe starszej generacji są sterowane mechanicznie, za pomocą pokręteł, które służą do ustawiania ich mocy oraz czasu pracy. Nowoczesne sprzęty sterujemy za pomocą estetycznego panelu. Naciskając poszczególne przyciski, możemy wybrać rodzaj potrawy, którą mamy zamiar przyrządzić, a mikrofalówka samodzielnie dobierze niezbędny do tego czas pracy i moc podgrzewania.

Wybierając kuchenkę mikrofalową, weźmy też pod uwagę materiały użyte do wykończenia jej wnętrza. Do najtańszych należą urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej i pokryte emalią. Są jednak podatne na uszkodzenia mechaniczne i może szybko pojawić się na nich rdza. Za najlepsze uznawane są powłoki z ceramiki, które są odporne na uszkodzenia, trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Kuchnie mikrofalowe – nowoczesne funkcje

Mało kto kojarzy kuchnie mikrofalowe z czymś więcej niż podgrzewaniem jedzenia, ewentualnie jego rozmrażaniem. Tymczasem nowoczesne urządzenia umożliwiają gotowanie posiłków (również na parze), przyrządzanie zup i takich produktów jak warzywa, ryby oraz różne rodzaje mięs. Przydatną opcją, zwłaszcza podczas robienia śniadań, jest funkcja grill. Dzięki niej mikrofalówka może z powodzeniem zastąpić tradycyjny toster. Kuchenki mikrofalowe mogą pełnić funkcję piekarnika.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu