Alkomaty, ciśnieniomierze, inne

Wszystkie produkty w Alkomaty, ciśnieniomierze, inne: znaleziono 4 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

59
99
 
69,99 zł najniższa cena

1 szt.

-14%
99
99
 

1 szt.

44
99
 

1 szt.

55
00
 
79,99 zł najniższa cena

1 szt.

-31%

z 1

Wagi elektroniczne, termometry, ciśnieniomierze – urządzenia do pomiaru parametrów naszego ciała

Urządzenia, takie jak wagi elektroniczne, termometry bezdotykowe i ciśnieniomierze medyczne pozwalają kontrolować podstawowe parametry ludzkiego ciała i zaalarmują nas wtedy, kiedy coś będzie nie tak. Powinny znaleźć się w każdej domowej apteczce, a zwłaszcza apteczkach osób zmagających się z problemami zdrowotnymi oraz tych, które dbają o swoje zdrowie i systematycznie kontrolują jego stan.

Wagi elektroniczne

Wagi elektroniczne pozwalają na bardzo precyzyjne dokonywanie pomiarów ciężaru ludzkiego ciała i nie tylko. Nowoczesne wagi posiadają wiele dodatkowych funkcji, takich jak pomiar zawartości tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz kostnej. Za ich pomocą możemy też zmierzyć poziom wody w naszym organizmie. Co ciekawe niektóre modele potrafią zapamiętywać nasze wyniki, dzięki czemu możemy je porównywać kiedy zajdzie taka potrzeba. Te funkcjonalne urządzenia cechują się niewielkimi wymiarami, dzięki czemu z powodzeniem znajdziemy na nie miejsce nawet w niewielkich łazienkach. Większość modeli jest na tyle płaskich, że możemy wsunąć je pod szafkę i wyciągać tylko wtedy, kiedy będą potrzebne.

Wagi elektroniczne są bardziej precyzyjne niż tradycyjne wagi mechaniczne i prezentują się od nich znacznie lepiej. Wyniki pomiarów wyświetlane są na niewielkich wyświetlaczach LED z podświetleniem lub bez. Nowoczesne wagi łazienkowe mogą być utrzymane w różnych kolorach i wykonane z różnych materiałów – plastiku, drewna bambusowego czy szkła hartowanego. Urządzenia te można dopasować do stylu każdej łazienki, wybierając kształt urządzeń, a także oryginalne nadruki.

Termometry elektroniczne i bezdotykowe

Termometr to podstawowy element wyposażenia każdej domowej apteczki. Znajduje zastosowanie u osób w każdym wieku – od niemowląt po osoby starsze. Termometry pozwalają na wykonywanie pomiarów temperatury ciała w sposób prosty i szybki. Do najpopularniejszych modeli należą termometry elektroniczne i bezdotykowe.

W przypadku termometrów elektronicznych pomiar temperatury możliwy jest dzięki układowi zwanemu termistorem. Do uzyskania miarodajnego wyniku termometr należy włożyć do jamy ustnej, pod pachę lub w odbyt. Sam czas pomiaru waha się w granicach 10-15 sekund. W przypadku niemowląt (choć nie tylko) szczególnie popularne są termometry bezdotykowe, które umożliwiają dokonanie szczegółowych pomiarów zaledwie w kilka sekund. Ponieważ użycie termometru bezdotykowego odbywa się bez kontaktu fizycznego urządzenia z ludzkim ciałem, jest to rozwiązanie bardzo higieniczne, a przy tym bezpieczne.

Ciśnieniomierze medyczne

Ciśnieniomierz medyczny pozwala na dokonywanie dokładnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, które określa z jaką siłą nasza krew napiera na ściany tętnic. Ten ważny parametr pozwala na ocenę naszego stanu zdrowia i zaalarmuje nas, kiedy coś będzie nie tak. Największą popularnością cieszy się ciśnieniomierz elektroniczny, który jest praktycznie bezobsługowy. Wystarczy założyć mankiet na nadgarstek lub przedramię (w zależności od modelu) i włączyć urządzenie. Ciśnieniomierz sam dokona pomiaru ciśnienia, wtłoczy powietrze do mankietu, a po zakończonym badaniu je wypuści. Miarodajny wynik uzyskamy już po upływie kilku sekund.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu