Filtry

Marki

Oświetlenie

Wszystkie produkty w Oświetlenie: znaleziono 2 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

16
99
 

1 szt.

13
99
 

1 szt.

z 1

Żarówki samochodowe – dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy

Dobrej jakości żarówki samochodowe znacznie wpływają na bezpieczeństwo i wygodę jazdy samochodem, zwłaszcza o zmroku lub nocą kiedy widoczność znacznie się pogarsza. W każdym aucie występuje kilka typów oświetlenia, np. żarówki pozycyjne, żarówki światła mijania czy żarówki postojowe. Żarówki do auta renomowanych marek znajdziesz w sklepach Carrefour oraz na carrefour.pl.

Żarówki samochodowe pełnią kluczową rolę w wyposażeniu ogólnym samochodu. Ich stan warto sprawdzać regularnie co kilka tysięcy kilometrów, by zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze. Warto więc co jakiś czas odpalić samochód i zweryfikować jakość świateł, a także upewnić się, że żadna żarówka się nie spaliła. Jeśli okaże się, że jedna z żarówek nie świeci, zanim kupimy nową, czasem warto sprawdzić, czy w wyniku jazdy i drgań samochodu po prostu się nie obluzowała. Jeśli po sprawdzeniu okaże się, że żarówka rzeczywiście nie działa, dobrze będzie ją wykręcić i dokładnie sprawdzić model.

Żarówki do samochodu – zastosowanie

Choć żarówki samochodowe kojarzę się głównie z oświetleniem zewnętrznym samochodu to w praktyce każde auto wyposażone jest w dodatkowe źródła światła o zastosowaniu wewnątrz auta, takie jak oświetlenie kokpitu, wnętrza schowków czy na przykład bagażnika. Choć ten rodzaj oświetlenia wpływa głównie na naszą wygodę to nie należy go bagatelizować. Sprawne i właściwie wyposażone auto to przecież prawdziwa przyjemność z jazdy.

Oświetlenie halogenowe

Ponieważ właściwe oświetlenie auta ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo pasażerów wybór często pada na żarówki halogenowe. Poznasz je po oznaczeniu literą H z przypisaną właściwą cyfrą od 1 do 11. O ile litera „H” oznacza halogen, o tyle cyfra wskazuje generację danego produktu. Żarówka H1 to model najstarszy, a H11 to produkty najnowszej generacji. Halogeny świecą długo i wydajnie, zapewniając dobrą widoczność podczas prowadzenia auta w każdych warunkach.

Żarówki mijania

Żarówki samochodowe H7 i H4 to żarówki przeznaczone do świateł mijania. Czym się różnią? Żarówki H7 mocne to żarówki jednowłóknowe, a te o symbolu H4 to produkty dwuwłóknowe. Różnica między nimi jest znacząca. Dla przykładu białe żarówki H7 do świecenia wykorzystują jedno włókno, które służy do świateł mijania. H4 z kolei podczas pracy mogą wykorzystywać oba włókna niezależnie od siebie, co oznacza, że po przełączeniu ze świateł mijania zyskujemy światła długie i na odwrót. Co istotne wybór tych żarówek nie jest dobrowolny. Każde auto ma swoje własne parametry techniczne i musisz się do nich dopasować. Jedno jest pewne. Jeśli zależy Ci na długiej i bezawaryjnej pracy żarówki wybierz produkty znanych producentów.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu